ארדן בלם אירוע של הרש"פ בירושלים

השר לבטחון הפנים ארדן הנחה למנוע את קיומו של אירוע בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית שתוכנן להתקיים בירושלים

ערוץ 7 , י"ד באדר ב תשע"ט

ניסיון של הרש"פ לייצר דריסת רגל בי-ם
ניסיון של הרש"פ לייצר דריסת רגל בי-ם
צילום: משטרת ישראל

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חתם על צו לסגירת אירוע שאמור היה להתקיים היום (ה') בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית ברחוב צלאח א-דין בירושלים במתחם הנקרא "מעהד אלסקאפי אלפרנסי" והיה אמור לכלול סממנים ריבוניים פלסטיניים כחלק מנסיונות ההשתלטות הפלסטינית על מזרח ירושלים.

הצו של השר ארדן מורה שלא לקיים את הפעילות במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בשנים האחרונות נקט נקט השר ארדן מדיניות מניעה רחבה כנגד קיום אירועים מטעם הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס ומוסדות נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים ובחודשים האחרונים הוציא צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות הפלסטינית, לכנס בסילוואן שקידם את נסיונות ההשתלטות הפלסטינית על מזרח ירושלים ולאירועים נוספים בחסות ובמימון פלסטיניים שתוכננו להתקיים בירושלים.

"הרשות הפלסטינית מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה, וגורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם. אני אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ואמנע כל נסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל במזרח העיר", אמר ארדן.