בליכוד לעגו לכוויות של אמנון אברמוביץ'

במהלך שידורי הליכוד TV, שחקן חיקה את הפרשן אמנון אברמוביץ' שנפצע בשריפת טנק . "אתה נראה טיל, כמו תמיד". המגיש התנצל.

ערוץ 7 , ט"ו באדר ב תשע"ט

אמנון אברמוביץ'
אמנון אברמוביץ'
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

שחקן שהוזמן לקחת חלק ב"ליכוד TV", שידורי התעמולה של הליכוד, חיקה את פרשן חדשות 12 אמנון אברמוביץ' שנכווה קשה בגופו במלחמת יום הכיפורים.

"אני נראה טוב?", שאל השחקן. "אתה נראה טיל, כמו תמיד", השיב לו המגיש אלירז שדה.

השחקן שאופר כך שייראה כמו אדם עם כוויות על פניו, לעג לתיקי ראש הממשלה: "פרשת 1000, 2000, 3000 ו-4000 הכול כקליפת אגוז".

השחקן שחיקה כאמור את אברמוביץ', סיפר כי יצביע לגנץ ולפיד, "כל מי שיש לו אג'נדה שמאלנית אנטי-ביבי יש לו את הקול שלי".

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי הגיב ‏"אחרי שפגע במשפחות שכולות כשעירב את קברי הבנים בקמפיין ציני, ערוץ הבית שלו לעג לפציעה של אמנון אברמוביץ', מגיבורי מלחמת יום הכיפורים, שנכווה מטנק בוער וקיבל צל"ש הרמטכ"ל על דבקות במשימה. אין תחתית שנתניהו לא יפגוש ואין אדם שבו לא יפגע במסע להציל עצמו מכתבי אישום על שוחד והפרת אמונים".

בעקבות הביקורת, מגיש "הליכוד TV" אלירז שדה פרסם פוסט שבו כתב: "אמנון אברמוביץ' היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה".

"בתוכניתנו בליכוד טי.וי יצרנו מערכון בין דמותו של אמנון אברמוביץ' לביני. את דמותו הציג החקיין יוסי וידר. בפתח השיחה 'אמנון' שאל אותי 'איך אני נראה?' ואני עונה לו 'אתה נראה טיל'. חשוב לי להבהיר לאלו שלא הבינו את הבדיחה או בחרו לא להבין אותה. אנחנו נמצאים בעידן שלא משנה מי אתה או מה עשית בחייך, בסוף הכי חשוב לך זה איך אתה נראה, ולאו דווקא חיצונית אלא איך אני עובר? איך אני יוצא? ברמה השטחית, עידן האינסטגרם. לגבי תשובתי לשאלה, האמת היא שזהו סלנג הדיבור שלי, לגבי כל דבר חיובי שאני מגיב עליו אני מוסיף את המילה 'טיל' (כמו למשל 'נהניתי רצח' ולא במשמעות קלינית אז המוח לא מדליק נורה אדומה תוך כדי שיחה ובמילה 'טיל' המוח לא רואה בה עניין בליסטי) בשיחות חברים וזהו סוג המערכון ביני לבין 'אמנון'".

עוד כתב אלירז שדה: "כשצילמנו את המערכון לא עלתה בדעתנו המחשבה שכך זה יפורש ויתכן שטעינו בלשוננו. חשוב לי לציין שכנראה ובתום לב לא התייחסנו לנראותו הספציפית של אמנון בקיום המערכון, כי אנחנו רואים באמנון מיליון ערכים שונים שמרכיבים את דמותו כפרסונה בכירה בתקשורת הישראלית וכך אני אישית מכיר את דמותו ונראותו מילדותי ולא רואה בתוצאות פציעתו במלחמה את הגדרתו בעיניי.

''עוד חשוב לי להוסיף כישראלי, חייל, לוחם ומפקד בסדיר בעבר, בגדוד 202 צנחנים וחייל מילואים בהווה ששירת בתקופת חומת מגן וחווה אירועים תחת אש, שנשארו איתי עד היום. לעולם לא אמצא מקום להומור כמו זה שהתפרש ובטעות בקיום המערכון ורק לאחר שראיתי תגובות למיניהן, הבנתי שיש לשים את האמת והכוונה מאחורי המערכון".