מדינות אירופה לצד ישראל

בריטניה, אוסטריה ודנמרק הודיעו כי יתנגדו לארבע החלטות נגד ישראל שאמורות להתקבל במועצת זכויות האדם של האו"ם.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ו באדר ב תשע"ט

מדינות אירופה לצד ישראל    -ערוץ 7
קורץ בכותל המערבי
צילום: אבי חיון, משרד החוץ

לאחר שממשלת בריטניה הודיעה כי תתנגד בהצבעה על ארבע החלטות שאמורות לגנות את יחסה של ישראל כלפי הפלסטינים, שאמורות להתקבל היום (שישי) במהלך דיון של מועצת זכויות האדם של האו"ם, הודיעו גם ממשלת אוסטריה ודנמרק כי יעמדו לצד ישראל ויתנגדו להחלטות.

במהלך הדיונים היום אמורות לעלות להצבעה ארבע החלטות שיגנו את "הפרת זכויות האדם של הפלסטינים על ידי ישראל".

שר החוץ הבריטי, ג'רמי האנט, אמר כי "ממשלת בריטניה תתנגד לכל צעד של מועצת זכויות האדם של האו"ם בנוגע לפעילות של ישראל בגדה המערבית וברצועת עזה. הסעיפים שיעלו לדיון מערערים את אמינות הפורום המוביל בעולם לזכויות אדם, בשל הנרטיב ולפיו צד אחד בלבד מחזיק במונופול לאשמה". עם זאת, הוא הוסיף כי "למרות ההתנגדות הבריטית בהצבעה, אין זה אומר כי ממשלת בריטניה תחדל להביע דאגה לגבי מעשיה של ישראל".

גם קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, הודיע כי יעמוד לצד ישראל בדיונים במועצת זכויות האדם של האו"ם היום, ותתנגד לארבע ההחלטות שאמורות להתקבל נגד ישראל.

בנאום שנשא בכנס של המכון הטרנס-אטלנטי של הוועד היהודי אמריקני ביום חמישי, אמר קורץ כי "באקלים הפוליטי של היום, האנטישמיות והאנטי-ציונות הן פעמים רבות שני הצדדים של אותו מטבע".

קורץ גם התייחס לאנטישמיות המתגברת באירופה ואמר כי "אירופה היא ללא ספק יבשת של בטחון, חירות ושלטון החוק. עלינו להבטיח לכל חבר בקהילה שלנו כי הוא ירגיש חופשי ובטוח. אף אחד לא צריך להרגיש פחד ללכת ברחובות מדינה אירופית, לא משנה מהיכן הוא או מהי האמונה שלו. אנו חייבים להבטיח את הביטחון הזה לכל האנשים באירופה, בעיקר לקהילה היהודית".