נסיכה. תחפושת, פורים
נסיכה. תחפושת, פורים צילום: ISTOCK

חדשיר (חידוש) | אסתר | איל כהן

איל כהן הוא אומן הרוך. במסרים עמוקים ובקול מבויש הוא כבש את הבמה ב'דה וויס' ואת הקהל כבש באלבומו האחרון, 'אל תילחם בזמן'. כעת, לכבוד חג הפורים, מרענן כהן בעיבוד חדש את אחד משיריו היפים, 'אסתר'. החידוש תיאטרלי בהרבה מהמקור. הוא תוקפני, מושר בסגנון 'ספוקן וורד' ומטיח את המילים בהקראה עם פיסוק מאוד מסוים ובקצב חד.

השיר עצמו גאוני. כדי להגיע לסוף דעתו של כהן צריך להיות אחרי ארבע כוסות יין, עמוק בתוך סעודת הפורים ואז לחשב מחדש את כל מסלול גיבורת המגילה והעלילה. אסתר מזווית אחרת, מתוך המלכוד שנכנסה אליו, שנלכדה בו וממנו לא הצליחה לצאת.

למשל של אסתר כפי שמתאר זאת כהן יש אין סוף נמשלים וכאן סודו.

אלא שהסגנון הקשוח מנוגד מאוד לווקאליות הרכה והמבוישת של הזמר, הגרסה החדשה נושכת הרבה יותר, אם כי לי המקור נשמע הרבה יותר אמין.

חדשיר | האמונה בוערת | איציק דדיה

איציק דדיה, ילד הפלא שכבר גדל לבחור ולנער, ממשיך לספק את סחורת הפופ המשובח של הז'אנר היהודי. הקול, הסגנון, העיבוד, המוזיקה, הגרפיקה היפהפייה – דדיה והצוות שלו יודעים את העבודה.

הם מספקים פופ קל, כיף ועשוי מצוין. בסגנון של סטטיק ובן אל. השיר עצמו מזכיר את '50 דרכים להגיד להתראות' או 'שיר הסמס' של אנדרדוס, בשבילכם. המילים סבבה, אבל כשמגיעים לפזמון נוחלים אכזבה עמוקה. מילים גרועות ולחן משעמם. אחרי הכנה מגרה, שטיח אדום, מגיעים לשיר שהוא שפל, מלודיה שלא מתקדמת ומסתיימת תלויה וכל מה שלא מצפים אחרי הכנה מוצלחת כל כך.

קליפ | ניגון | איתן כ"ץ

האח המוכשר של שלמה כ"ץ, איתן כ"ץ, מי שקנה את עולמו בניגוני קרליבך שונים ובניגונים מקוריים, בניגון-קליפ חדש.

כ"ץ אמנם פחות מפורסם מאחיו אבל לא פחות מוכשר.

אחד מהשירים היפים שיצאו בשנים האחרונות בז'אנר שייך לו – 'בפי ישרים', פנינה מלודית ועיבודית שמושרת על ידיו, ביחד עם בני פרידמן. בקליפ החדש מחדש כ"ץ את השיר 'ניגון' מאלבומו 'אשריך'.

מדובר בניגון סוחף ונעים לאוזן שבצירוף עם הקליפ המדבק גורם לרצון לעלות למטוס ולהצטרף למקהלה השמחה באחוזה המפוארת שבה הם מצולמים. אגב אחוזה, מדובר בתופעה שהפכה לטרנד – זמרים מארצות הברית מצלמים קליפים חסידיים בארמונות פאר מסביב לשולחנות. הידבקו גם אתם:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו