מכחיש השואה לא יכנס לפולין

ממשלת פולין תמנע את כניסתו של מכחיש השואה דיוויד אירווינג, שתיכנן לקיים סיור במחנות ההשמדה במטרה להוכיח כי לא נרצחו יהודים.

תגיות: פולין השואה
ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז באדר ב תשע"ט

אוושויץ
אוושויץ
צילום: iStock

מכחיש השואה דיוויד אירווינג לא ייכנס לפולין, ולא יוכל להוביל תיירים בסיור במחנות ההשמדה על מנת להוכיח את טענתו כי הסיפורים על מימדי השואה היו מוגזמים.

שר החוץ הפולני, יאצק צ'פוטוביץ', אמר במסיבת עיתונאים בוורשה כי ממשלת פולין תמנע ככל הנראה את כניסתו של מכחיש השואה הבריטי המפורסם לפולין, לאחר שאירווינג הציע בשבועות האחרונים באתר האינטרנט שלו סיורים פומביים במחנות ההשמדה בפולין.

"שלילת והכחשת השואה אסורות על פי החוק הפולני, ולכן הוא לא יתקבל בברכה כאן בפולין במידה והוא רוצה להגיע ולהמיג את דעותיו" אמר צ'פוטוביץ'. אירווינג עצמו אישר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הוא אכן מציע סיור מודרך במחנות ההשמדה וכי הוא מתכוון להגיע לפולין עם משתתפי הסיור מאוחר יותר השנה.

ההחלטה של ממשלת פולין למנוע את כניסתו של אירווינג מגיעה לאחר שישראל דרשה ממשלת פולין למנוע את כניסתו של מכחיש השואה המפורסם לשטחה. אירווינג נחשב לאחד מכחישי השואה המפורסמים בעולם, וכתב בשנים האחרונות ספרים רבים בהם הכחיש כי בשואה נרצחו שישה מליון יהודים. בשנת 1996 תבע אירווינג את ההיסטוריונית האמריקאית דבורה ליפשטדט, לאחר שזו כנתה אותו "מכחיש שואה".

בית המשפט דחה את תביעתו של אירווינג וזיכה את ליפשטדט, במשפט שהפך לאחר מכן לסרט בשם "הכחשה" שיצא לאקרנים בשנת 2016. החוק הפולני אוסר על הכחשת השואה, ומטיל עונשי מאסר על מי שיעשה זאת.