כרטיס חדש לתיירים בארץ - ISRAEL PASS

רשות הטבע והגנים והרשות הארצית לתחבורה ציבורית משיקות כרטיס רב-קו משולב עם כרטיס הנחה בכניסה לשמורות הטבע ולגנים הלאומיים.

ערוץ 7 , י"ז באדר ב תשע"ט

רשות הטבע והגנים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ומשרד התיירות משיקים לראשונה את כרטיס "ISRAEL PASS" כרטיס רב- קו משולב לתחבורה ציבורית המגלם גם הנחה בכניסה לשמורות הטבע והגנים הלאומיים.

השקת הכרטיס החדש נעשית על רקע הגידול בתנועת התיירים לישראל והרצון להעצים את חווית הביקור שלהם בישראל והפיכת טיול לנוח וידידותי יותר עבורם.

הכרטיס החדש זהה לכרטיס רב-קו אנונימי נטען ללא צורך במסירת פרטים אישיים, כאשר בנוסף הוא משלב כניסה למספר אתרים של רשות הטבע והגנים, בדומה לכרטיסי התייר הקיימים כיום, של 3 ושל 6 כניסות משולבות.

השקת הכרטיס החדש היא פרי שיתוף פעולה של רשות הטבע והגנים, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ומשרד התיירות, כאשר בעתיד צפויים להצטרף גופים נוספים. במסגרת זאת גם הוקם אתר מידע בשפה אנגלית לנוחות התיירים המגיעים לישראל.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אמר: "הכרטיס נועד בעיקר לתיירים עצמאים המטיילים לבדם ומגיעים לארץ לפרק זמן קצר. מטיילים אלו, שמספרם היחסי בקרב כלל התיירים שמגיעים לישראל עולה בשנים האחרונות באופן משמעותי, נדרשים לפתרון משתלם וידידותי של תחבורה ציבורית וכניסה למבחר גנים לאומיים ושמורות טבע, שחלקם לפחות נחשבים לאתרי ביקור חובה במסגרת טיול בישראל".

לדברי גולדשטיין השקת הכרטיס החדש התאפשרה בזכות שיתוף פעולה בין משרדי התחבורה והתיירות: "ההשקה מציבה אותנו בשורה אחת עם הערים הגדולות והמובילות בעולם בתחום התיירות שמציעות כרטיסים דומים. רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים להגדלת מספר התיירים המבקרים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ובמסגרת זו מתאימה מגוון שירותים מתקדמים בחזית הטכנולוגיה לרווחת המבקרים למען טיול חוויתי ומהנה יותר עבורם".

"המטרה העיקרית שלנו היא להנגיש את התחבורה הציבורית לציבור ובכלל זה גם לתיירים", אומר אמיר אסרף, מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, "אני שמח על שיתוף פעולה בין המשרדים והגופים השונים. שרואים את התחבורה הציבורית כשירות משמעותי וחשוב לתייר".

בשלב זה מדובר במיזם ניסיוני למשך מספר חודשים וניתן יהיה לרכוש שני סוגי כרטיסים - שלוש כניסות ושש כניסות לשמורות הטבע והגנים הלאומיים, בעמדת "על הקו" של משרד התחבורה בנתב"ג השוכנת באולם הנוסעים הנכנסים בטרמינל 3, כאשר בעתיד הכרטיסים צפויים להימכר גם במוקדי תיירות נוספים ברחבי הארץ, וכן לכלול אתרי תיירות נוספים, כמו גם הנחה על מגוון שירותי תיירות כגון לינה והסעדה.