השופטת רונית פוזננסקי-כץ
השופטת רונית פוזננסקי-כץ צילום: אתר הרשות השופטת

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי-כץ, שבה הבוקר (ראשון) לתפקידה לאחר שנה שבה היתה מושעית בעקבות הפרשייה שזכתה לכינוי "פרשת המסרונים".

ממערכת בתי המשפט נמסר כי השופטת "תשתלב במחלקה האזרחית בבית משפט השלום ותשמע תיקים אזרחיים".

נזכיר כי הפרשה התפוצצה בחודש פברואר אשתקד, כאשר נחשף כי השופטת, שדנה בהליכי המעצר בפרשת בזק, נהגה להתכתב במיסרונים עם נציג הרשות לניירות ערך בהליכי המעצר עו"ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות.

בעקבות החשיפה החליטה שרת המשפטים שקד להעמיד את השופטת לדין משמעתי ולבקש להשעותה למשך שנה. אולם, בית הדין המשמעתי בראשות נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט אשר גרוניס, החליט להדיח את השופטת לאחר שקבע כי הוא איננו מוסמך להשעותה.

השופטת פוזננסקי-כץ עתרה לבג"ץ, ולאחר ששרת המשפטים שקד הבהירה כי היא איננה מתנגדת להמרת ההדחה בהשעיה הוסכם כי השופטת תינזף וכי תקופת השעייתה תסתיים בחודש מרץ 2019.

במקביל ניהלה נציבות שירות המדינה הליך משמעתי גם נגד עו"ד ערן שחם-שביט, במסגרתו החליט בית הדין המשמעתי של הנציבות להשעותו מתפקידו עד שנת 2020. בית המשפט המחוזי קיבל את ערעורו של עורך הדין וקיצר את ההשעייה, אך למרות זאת הודיע לאחרונה שחם-שביט כי הוא עוזב את הרשות לניירות ערך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו