"חמאס שלח ילדים בני 6 - ופתח באש"

קצין צה"ל וחבר "האמת שלי" נאם בפני מועצת זכויות האדם של האו"ם וסיפר על השימוש של ארגוני הטרור בילדים ועל עידוד הרצח בידי הרש"פ.

רפאל לוי , י"ז באדר ב תשע"ט

בזמן שמועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה קיבלה שורת החלטות נגד ישראל, התייצב בפניה לראשונה חייל מילואים ישראלי על מנת לספר לעולם את הסיפור האמיתי במאבק מול ארגוני הטרור.

רביד אלפסי, קצין במילואים בסיירת גולני וחבר בארגון חיילי המילואים "האמת שלי", סיפר לחברי המועצה כיצד במהלך שירותו עשה חמאס שימוש ציני בילדים בני 6 על מנת לפגוע בחיילי צה"ל. אלפסי תיאר את הפרות זכויות האדם של ארגוני הטרור ותקף את הרשות הפלסטינית שתומכת ומסייעת למשפחות מחבלים מדי חודש לאורך שנים.

התייצבותו של אלפסי בפני המועצה הינה חלק מפרויקט ההסברה הבינלאומי "מגינים אנושיים" שמוביל "האמת שלי" במסגרתו מוצגות עשרות עדויות של חיילי מילואים המתארות את הפרות זכויות האדם ופשעי המלחמה של ארגוני הטרור שעושים שימוש בנשים, ילדים, צוותי רפואה ועוד במהלך הלחימה מול חיילים ואזרחים ישראלים.

אלפסי סיפר לחברי המועצה, "בשנת 2007 נשלחתי למשימה בעזה כדי לחפש חוליות של חמאס ששיגרו רקטות לעבר ערי ישראל. במו עיניי ראיתי את החמאס שולח ילדים בני 7-6 לחפש אותי ואת האנשים שלי. כאשר הילדים האלה איתרו אותנו, חמאס פתח באש כבדה באמצעות RPG, בעוד הילדים היו עדיין בינינו לבינם". אלפסי אמר כי בעוד חיילי צה"ל נלחמים בחזית כדי להגן על משפחותיהם וילדיהם - ארגוני הטרור שולחים את ילדיהם קדימה כבשר תותחים".

הוא גם האשים את הרשות הפלשתינית בכל שהיא מממנת משפחות מחבלים מדי חודש ומתייחסת לרוצחי ילדים כלוחמי חופש: "על הרשות הפלשתינית להפסיק לתגמל מחבלים באמצעות שכר. כך למשל, בשנת 2011 נפלה משפחת פוגל קורבן לשני טרוריסטים פלשתינים שנכנסו לביתם במהלך שנתם ושחטו את כולם, כולל תינוקת. הרוצחים מקבלים תשלומים חודשיים מהרשות הפלשתינית".

"כבר נאמר שטרוריסט בעיני איש אחד הוא לוחם חופש בעיני אדם אחר. אבל איך אפשר להחשיב את עצמך כלוחם חופש, על דקירתה למוות של תינוקת בת שלושה חודשים, הדס פוגל, לעיני הוריה? איך מישהו יכול לקרוא לעצמו ג'יהאד, לוחם 'קודש', על כך שהוא לוקח את חייו של ילד? אלה הקנאים שאנחנו, חיילי צה"ל, מנהלים מולם מלחמה על בסיס יומיומי", אמר אלפסי בנאומו בפני מועצת זכויות האדם של האו"ם.

מנכ"ל ארגון האמת שלי" אביחי שורשן, אמר: "מועצת זכויות האדם של האו"ם התגלתה שוב השבוע בצביעותה הגדולה כשבחרה שוב ושוב להאשים את ישראל בפשעי מלחמה והפרות זכויות אדם כשהמציאות בשטח מראה בדיוק את ההפך. ההתייצבות של רביד מול המועצה הינה חלק ממאבק ומלחמת הסברה בינלאומית שאנו מובילים באירופה ובארה"ב על מנת להביא לתחילתו של שינוי ברוח האנטי ישראלית שנושבת ממוסדות האו"ם ומוסדות נוספים בינלאומיים. אנו נמשיך ככל שנוכל על להסיר את מסכת הצביעות של העולם ביחס למוסריות והפעילות של מדינת ישראל וחיילי צה"ל".