סמוטריץ' וחוטובלי
סמוטריץ' וחוטובליצילום: אלירן אהרון

העיתונאי ואיש הרדיו קלמן ליבסקינד גילה כי בעקבות החלטת בג"ץ לפסול את מיכאל בן ארי מריצה לכנסת, הוא יצביע לאיחוד מפלגות הימין.

בטורו הקבוע בעיתון מעריב כתב ליבסקינד, "מה עושים עם מערכת המשפט הפוליטית הזו? אפשר לדפוק את הראש בקיר. אפשר לצעוק מעצבים. אפשר לעמוד עם שלט מול ביתה של הנשיאה אסתר חיות. כל הדרכים הללו לגיטימיות.

אני בחרתי בדרך שנראית לי, בנסיבות הללו, המעשה האזרחי הכי טוב שאני יכול לעשות. שופטי בית המשפט העליון ביקשו באופן מפלה לפגוע ברשימה המאוחדת של הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית? אני אתן להם את קולי!", חשף.

יותם זמרי, סאטיריקן, שדרן רדיו ואיש מקור ראשון, צייץ בטוויטר במוצאי שבת: ''האמת שנתניהו יצא אחלה בראיון, וגם גנץ יצא אחלה בראיון שלו, נראה לי שזה זמן טוב להודיע שאני מצביע שקד ובנט''.

איש התקשורת חנוך דאום פרסם בסוף השבוע זיכרונות מאביו הרב יחזקאל דאום זצ''ל וגילה כי יצביע בבחירות הקרובות לימין החדש בראשות בנט ושקד. "אני זוכר איזה כבוד אבא נתן לכל יהודי, איך קיבל במאור פנים כל אדם, קרוב ורחוק, ואני חושב כמה זה רחוק ממפלגתם של סמוטריץ' ובן גביר, המייצגת איזו תפיסה אדנותית של חבורה המשוכנעת כי אין עוד מלבדה".

"הציונות הדתית צריכה כעת לבחור בין סמוטריץ', שייסד את 'מצעד הבהמות' והסתייג מחדר לידות שבו נמצאות יולדות ערביות; לבין נפתלי בנט, שמחפש להגיע אל החברה הישראלית ואל עם ישראל כולו, מתוך הבנה שהציונות הדתית איננה קהילה 'מתנחלית' או 'חרד"לית', אלא כזו המשולבת באמת בעם ישראל, בעולם המשפט והרפואה, בצבא, בהתיישבות ובמדע.

"אם הימין החדש תסיים עם מספר זעום של מנדטים (או חלילה פחות מכך), תיפול הציונות הדתית שבי בידי רבנים האוסרים על שירת נשים, שולחים להט"בים לטיפולי המרה ומקבלים בקריצה את העובדה שלבן גביר יש חיבה יתירה לרוצח השפל ברוך גולדשטיין", כך דאום.

עימות: סמוטריץ׳ VS זנדברגYnet