נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הקבינט המדיני-בטחוני ושר החינוך נפתלי בנט (הימין החדש) הביע את מורת רוחו ממה שהוא מכנה שיתוק ושבלוניות שאוחזת בראשי מערכת הביטחון.

בנט טען שלקברניטים בעשור וחצי האחרונים חילחל לתודעה שהם לא צריכים לעשות כלום. במסגרת המשוואה הביטחונית. לדבריו בראש של צה"ל צריך להיות רק ערך אחד - ערך הניצחון ואף והסביר מדוע לדעתו הפתרון טמון בו ובאיילת שקד.

"יש איזה שיתוק ושבלוניות שאוחזים בראשי מערכת הביטחון ב-10-15 שנים האחרונות. הייתי שר כלכלה, חבר קבינט, מתוודע שיש עשרות מנהרות טרור שחודרות לעזה, מביא את זה לקבינט ויושבים שם בוגי וגנץ ואומרים לא צריך לעשות כלום. הם אמרו שיחפרו מחדש אם תהרוס להם, ושניגרר לבוץ העזתי, ובעצם הבנתי עם הזמן שהם פוחדים".

"אני הצעתי מתקפת מנע כשגיליתי את המנהרות, לא היה אז פתרון הנדסי שהיום כן קיים. יש כאן שיתוק של השלטון. ב-30 השנים האחרונות מערכת המשפט שמה את עצמה כאוטוריטת על לממשלה. הכל מוכר, פתאום בגץ לא עוסק רק בהגנה על מיעוט, אלא נכנסים לכל שר לתחומו. מה שהקברניטים התרגלו זה שזה חילחל".

מה שצריך זה את השילוב של איילת ושלי. איילת טיפלה במינויים של אנשים יותר שמרניים. בשלב השני יש לעשות מהפכה מבנית. ביקשתי ביום ראשון שנבקש הרס בתים של כאלה שפצעו קשה, המדינה לא מבקשת כי בג"ץ יזרוק אותנו מכל המדרגות. זה לא יכול להיות. צריך לשנות את הרוח, צריך שצה"ל יחזור לערך אחד ויחיד - הניצחון, לא צריך סדנאות לשיוויון מגדרי ועל השסעים בחברה הישראלית והאיזון בין הומניסטיות לערך אחר. צריך לחזור לרוח של ניצחון. אני יודע שחוקרים כל קצין שירה במחבל ומעכבים קידומים. אני רוצה לראות מתי יעמידו לדין קצין שחייליו לא חתרו למגע".

"אירוע החטיפה של הדר גולדין נבע מהוראות פתיחה באש של גנץ ובוגי"

"אני חושב שיש בעיה בדרגים הבכירים מזה 20 שנה. אנשים כמו בוגי, ובני גנץ שכולנו מכירים את חוסר הרצון העמוק שלו לחתור למגע, אלא לנתק מגע, לנתק מיהודה ושומרון, מעזה, מחזבאללה. הרמטכ"ל ואלוף פיקוד צפון היו בוגי וגנץ בשנים שקדמו למלחמת לבנון שניתן לטילים להחליט".

יש עשרות דוגמאות על ימין ועל שמאל, חיילי צה"ל לא צריכים לפחד לגעת באויב. כל הסיפור של הדר גולדין ז"ל, שבקושי סופר, נעשה תחת הוראות פתיחה באש נוראיות, שלחו אותם לטפל במנהרות, אבל לא לפתוח באש. אירוע החטיפה של הדר גולדין נבע מהוראות פתיחה באש שבני גנץ ובוגי הטילו על חיילי צה"ל", הוסיף בנט.

"אין סיכוי שנלך עם גנץ"

"אנחנו צריכים 10-11 מנדטים כדי לקבל את המשפטים ואת הביטחון. אין סיכוי שנלך עם גנץ. יש לנו מחלוקות עם נתניהו, הוא מדינאי גדול אבל יש לו נקודת תורפה להילחם במערכת המשפט, הוא מעולם לא נגע בזה. גם בתחום הביטחוני הוא צריך אותי לצידו, למרות שאנחנו רבים הרבה".

"כל הקמפיין הזה נגד נתניהו כיום, בחייכם, הוא בחיים לא היה מסכן את ביטחון המדינה למען כסף, בצע או משהו כזה. אני מכיר אותו יותר טוב מכולם. אנחנו יריבים פוליטיים, אבל אין מצב שנתניהו היה משחק בביטחון המדינה. ההתנהלות בקבינט", הדגיש בנט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו