ח"כ בצלאל סמוטריץ'
ח"כ בצלאל סמוטריץ'צילום: מירי שמעונוביץ

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מבהיר בערוץ 7 כי לא רשימת "איחוד מפלגות הימין" משגרת מסרונים שליליים על שרת המשפטים איילת שקד, ואין בכוונת הרשימה לנהל קמפיין שלילי נגד מפלגת הימין החדש.

"גם אני מקבל את המסרונים, יש לי תחושה שמי ששלח אותם זה מישהו שרצה לשלוח אותם או לפחות לטעון שאנחנו שלחנו אותם", אמר סמוטריץ'. ''אני מזכיר לך שבנט ושקד עובדים עם אנשים כמו פילבר שהוא אלוף בטקטיקות האלה, הוא זה שעשה לנתניהו את קמפיין הערבים נוהרים לקלפיות ביום האחרון של הבחירות הקודמות והוא זה שעובד אצל בנט ושקד.

''הם כנראה אנשים מתוחכמים מאוד, אנחנו בכל אופן לא עסוקים בזה, לא חושבים על זה, לא משקיעים בזה דקה אחת".

לדברי סמוטריץ' גם בימים שנותרו עד לבחירות הם לא יסירו את הכפפות כפי שאחרים עושים, "אנחנו לא נגרר לשם בשום פנים ואופן מסיבה מאוד פשוטה: אנחנו לא חובשים כפפות אף פעם. אנחנו לא צריכים ללבוש כפפות, אין לנו אגרופים, אנחנו אנשים חיוביים שעוסקים בחיוב, שמציגים את החיוב. אנחנו אנשים עם עין טובה, זה החינוך שקיבלנו, אלה בתי המדרשות שגדלנו בהם.

"הקמפיינרים שלנו עושים את מה שאנחנו אומרים להם, הרב רפי ואנוכי מנחים אותם להתעסק במה אנחנו טובים, מה התכניות העתידיות שלנו ובהחלט יש לנו תכניות גדולות".

לדבריו איחוד מפלגות הימין הוא הציונות הדתית האמיתית, "יש המון המון סרוגים טובים מאוד במפלגות השונות, גם בליכוד וגם בימין החדש ואפילו ביש עתיד, אבל אין אף מפלגה שהדי.אן.איי שלה הוא מחויבות לציונות הדתית. זו לא בושה. אצלנו זו גאוות יחידה מאוד מאוד גדולה. אנחנו מאמינים בדגל הזה.

''בסוף צריך לזכור - עם ישראל כולו יהיה ציוני דתי. הרי מה זו ציונות דתית? זה לחבר את היסוד הלאומי עם היסוד הרוחני התורני. אלפיים שנה של מחלות גלות יצרו נתק אז נוצרה התורה המנותקת מהיסוד הלאומי ונוצרה לאומיות שמנותקת מתורה. כל הבשורה הגדולה של הציונות הדתית זה לחזור אחורה לימים הטובים של מלכות בית דוד ולכונן מחדש. זאת המשמעות של הגאולה, זאת המשמעות של הציונות מבחינתנו וזאת המשמעות של מדינת ישראל ושל הדור והתקופה שאנחנו חיים בתוכה - לחבר מחדש את הלאומיות עם התורה".

סמוטריץ' מזהיר מתרחיש שבו פייגלין יעבור את אחוז החסימה ויתנה את כניסתו בלגליזציה, "אנחנו לא תוקפים אף אחד - גם לא את פייגלין. אבל אני יצאתי בצורה מאוד מאוד תקיפה כבר לפני שבועיים נגד הלגליזציה כי אני חושב שזה צעד הרסני ומסוכן אני הודעתי שאנחנו לא ניתן לזה בשום פנים ואופן לקרות.

''המשמעות היא שממשלת ימין עם פייגלין לא תוכל לקום אם הוא יתנה את זה בלגליזציה. זאת אמירה עניינית לגיטימית שמתנגדת לחלק מרכזי, אולי המרכזי במצע הבחירות שלו. אבל אנחנו לא תוקפים לא אותו, לא את בנט ושקד והימין החדש, גם לא את נתניהו, אנחנו בסך הכל מבליטים את מה שאנחנו טובים בו, מה אנחנו מתכננים, גם בתחום החינוך, גם בתחום המשפטים, גם בתחום הביטחון פנים, גם בתחום הדתות שאנחנו רוצים לקחת עליו אחריות, כדי שמדינת ישראל תהיה יהודית יותר ועם ישראל יתחבר יותר לריבונו של עולם ושנעשה יותר קידוש השם לשירותי הדת במדינת ישראל".