הצגה חדשה: משפחה חמה

סיפורה של משפחה ישראלית, חודש לפני חג הפסח, כשאחת מבנות המשפחה מספרת שלא תגיע לחג. שנון, מצחיק, נקי ויפה.

תגיות: הצגה פסח
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ז באדר ב תשע"ט

משפחה חמה
משפחה חמה
צילום: כפיר בולטין

בעיתוי מושלם, חודש לפני ליל הסדר, מועלית בימים אלו הצגה חדשה 'משפחה חמה' העוסקת איך לא? בנושא החם של השנה.. לא. לא הבחירות אלא מי מגיע ובעיקר מי לא מגיעה (במקרה בזה) לארוחת ליל הסדר.

הסיפור ידוע כמעט בכל בית. פעם זו הבת שהשנה היא אצל הורי בעלה, פעם זו הדודה או הסבתא ולעיתים כמה ילדים מבני אותה משפחה שמודיעים כחודש לפני ליל הסדר בצורה דרמטית "השנה לא נהיה בליל השנה.." ואז שקט. תדהמה ומיד מתחילה המהומה.

זו המסגרת. אבל יופיה של ההצגה הזו, שכבר הועלתה בעבר, הוא בבימוי, במשחק, בסיפור שמעבר לסיפור.

וכך, רוברט הניג הנפלא כאב המשפחה שהלך לעולמו, נמצא ולא נמצא על קרשי הבימה.

מחד הוא בתוך מסגרת של תמונה ומאידך פעיל מאד מאחורי הקלעים כדי לספר לנו את מה שצפוי לקרות כשאשתו ( תיקי דיין שחזרה לעצמה בצורה נפלאה) ,שומעת מביתה ( לימור גולדשטיין) שהיא נוסעת השנה לפינלנד לפסח.

הכל קורה תוך כדי ארוחת ליל שבת שגרתית בבית סבתא מלכה( תיקי דיין כאמור) שהופכת לזירת קרבות. השלווה מופרת באחת, ומלכה (שעליה מספר בעלה ז"ל ש"בשביל לשמור על שלמות המשפחה מסוגלת אפילו להרוג") נוקטת בכל האמצעים כדי לבטל את רוע הגזירה.

כאן נכנס לתמונה הרופא המשפחתי לירון ברנס (העילוי) שבכל הצגה נותן יותר מעצמו, זאת לצד אשתו(עדי גילת).

וכמובן שהצגה ישראלית לא יכולה בלי צבא או משמר הגבול וגם הם בתמונה ולצידם בנו של אבי קושניר, יותם המוכשר, שלרגע חשבתי שהוא האבא.

בהצגה, פרי עיטה של ענת גוב ז"ל משתתפים: תיקי דיין, לימור גולדשטיין, לירון ברנס, רוברט הניג, עדי גילת, לורין מוסרי, יותם קושניר ושירן הוברמן בבית לסין.

סיפור ישראלי, מצחיק עד דמעות, נקי מעניין ומוסיף עוד פן להכנות לפסח. שעה וחצי של ישראליות.