נתניהו משוחח בטלפון
נתניהו משוחח בטלפון צילום: דוברות

שרת התרבות והספורט מירי רגב בירכה בחדר ההלבשה את השחקנים, ראש הממשלה נתניהו התקשר לברך באופן אישי את ערן זהבי ומונאס דאבור ובני גנץ ויאיר לפיד צייצו הודעות תמיכה. מה שניצחון על מגרש הכדורגל יכול לעשות גם למערכת הבחירות הכי סבוכה, צמודה ופוליטית שראינו בשנים האחרונות.

הניצחון הגדול של נבחרת הכדורגל של ישראל על מקבילתה האוסטרית הערב (ראשון), במשחק השני של קמפיין מוקדמות יורו 2020, בתוצאה 2:4 באצטדיון סמי עופר שבחיפה, הביא לתמימות דעים נדירה בימים טרופים אלו בין הפוליטיקאים - מימין, משמאל ומהמרכז.

הניצחון המרגש הביא פוליטיקאים רבים לצייץ הודעות תמיכה, להתקשר ולהביע את תודתם העמוקה על ניצחון שהראה כי לעולם ישראל תשאף להיות ברמות הגבוהות ביותר ותעשה כל שביכולתה לשם כך.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התקשר באופן אישי בזמן מסעו בארה"ב, שם ייפגש עם נשיא ארה"ב דולנד טראמפ ואף ינאם בכנס האיפ"ק, לערן זהבי ומונס דאבור ואמר להם: "הבאתם אותנו לרמה עולמית. כל הכבוד לכם. זה סימן טוב לבאות".

נתניהו לא הצליח להסתיר התרגשותו ואת התלהבותו מהניצחון הגדול שנחשב להישג, כשבשיחת הטלפון לקפטן הנבחרת לשעבר וכוכב הניצחון, ערן זהבי, שכבש שלושער אמר נתניהו: "שלושער! זה ענק זה פשוט פשוט מדהים! הבאתם ניצחון אדיר לנבחרת ישראל, והישג אישי של כל אחד ואחד מכם אבל זה גם הישג לאומי. אתה יודע, אני פה עם הנשיא טראמפ ואתם הבאתם אותנו לטופ. כל הכבוד לכם, זה נהדר. תמסור לכולם, זה סימן טוב לבאות".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שנכחה באצטדיון בחיפה, נכנסה לחדר ההלבשה בסיום המשחק, לחצה את ידיהם של השחקנים ופרגנה עם מספר מילים חמות.

אלונה ברקת, בעלי הפועל ב"ש ששניים משחקניה בבאר שבע בלטו הערב - השוער אריאל הרוש והבלם לואי טהא, ומי שמתמודדת בימים אלו כמספר 3 ברשימת 'הימין החדש' צייצה בחשבון הטוויטר שלה כשכתבה: "ברכות לנבחרת ישראל. ריגשתם מאוד!".

בני גנץ, יו"ר מפלגת כחול לבן הסתפק גם הוא בברכה בחשבון הטוויטר שלו כשכתב: "כחול לבן עולה. נבחרת ישראל לפני הכל", וגם שותפו למפלגה, יאיר לפיד, כתב בחשבונו שלו: "כל הכבוד לנבחרת שלנו שעושה את זה הערב שוב ובגדול. יאללה חבר’ה בהצלחה עד היורו. אל אל ישראל!".

מי אמר שספורט לא יכול לקרב ולגשר?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו