מחיר האלימות: קנס ועונש על תנאי

כמעט שבועיים אחרי אירועי האלימות של אוהדי סכנין כלפי הפועל באר שבע, בשיאם הותקפה אלונה ברקת, שוב גילה בית הדין רפיסות בענישה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ח באדר ב תשע"ט

מחיר האלימות: קנס ועונש על תנאי-ערוץ 7
אוהדי סכנין מתפרעים
צילום: פלאש 90

האלימות משתלמת. שבועיים שלמים כמעט לקח לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לפסוק גזר דין בעניינה של בני סכנין ואוהדיה האלימים.

שבועיים עברו מאז התפרעו ולא בפעם הראשונה העונה, אוהדי סכנין באצטדיונם הביתי, אצטדיון דוחא, במה שכמעט ונגמר באירוע חמור במיוחד.

אחרי שביצעו לינץ' באוהדי בית"ר, השליכו כיסאות לעבר שחקניהם, דקרו האחד את השני ביציע הכבוד שלהם ושברו את שמשת חלון אוטובוס שחקני מכבי חיפה ואף הביאו לפציעתו של אחד מהשחקנים האורחים, לפני שבועיים הקורבן הייתה הפועל באר שבע על שלל עובדיה ושחקניה.

היה זה בתום המשחק שהסתיים בתיקו 0:0, כשאוהדי סכנין לא אהבו את רוח הלחימה והספורטיביות שגילו שחקני באר שבע שלא איפשרו להם לנצח בקלות, ובתגובה לכך תקפו באופן חמור את שחקני המועדון מבירת הנגב ואת צוות האימון בירידה לחדרי ההלבשה.

ואם זה לא מספיק, אזי שהאוהדים הערבים אף ניסו לתקוף את לא אחרת מאשר מספר 3 ברשימת 'הימין החדש', הבעלים של באר שבע, אלונה ברקת.

שבועיים אחרי והיום (שני) הודיעו בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל על גזר הדין של הקבוצה מסכנין. למרות הדו"ח החמור של משקיף המשחק שתיאר את אווירת המלחמה ששררה באצטדיון ואת החשש לשלום השחקנים האורחים מבאר שבע, פסקו בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל על עונש הזוי - קנס על סך 40 אלף שקלים ועונש רדיוס על תנאי.

וכל זאת כשמדובר באירוע חמור ולא הראשון שנרשם במהלך העונה הנוכחית בין כותלי איצטדיון דוחא שבסכנין, שכבר נענשה בעונש דומה על אירוע חמור נוסף רק לפני כחודש.

בפסיקת בית הדין נכתב כי "לא הוכחה כל פגיעה פיזית על ידי אוהדי הנאשמת" ולכן היא זוכתה מעבירת פגיעה על ידי אוהדים והורשעה ב"עבירות התפרעות אוהדים והתפרעות לשדה המשחק".

כנראה שבבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא באמת רוצים למגר את האלימות מהמגרשים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il