אמסלם: אני נגד עישון

עוד לפני שהדובר הראשון פתח את פיו, פאנל הבחירות המתוכנן ליום רביעי זה באוניברסיטת אריאל ואמור להתמקד בסוגיית החלת הריבונות ביו"ש מעורר סערה.

נציגי מפלגת מרצ סירבו להשתתף בכנס, למרות שמארגני הכנס שלחו הזמנות לפני מספר שבועות לכלל המפלגות, ובאופן נקודתי למועמדים מרכזיים.

כנס הבחירות מתקיים תחת הכותרת – "מעזה תחילה לאריאל תחילה", על רקע המחלוקת בסוגיית החלת הריבונות ביהודה ושומרון לצד התחממות אפשרית עם רצועת עזה, הנמצאים בלב מערכת הבחירות.

בכנס אותו תנחה העיתונאית ליטל שמש ישתתפו השר יריב לוין מהליכוד, יועז הנדל ממפלגת כחול לבן, חה"כ בצלאל סמוטריץ מאיחוד מפלגות הימין, אל"מ מתן כהנא ממפלגת הימין החדש, וכן חבר הכנסת אורן חזן.

בתנועת מרצ השיבו מספר פעמים כי אין בכוונתם להגיע, ובמפלגת זהות טענו כי יו"ר המפלגה פייגלין אינו פנוי, והרב חיים אמסלם אינו מתאים לעסוק בסוגיות הכנס. בקשות למועמדים נוספים לא נענו.

יו"ר אגודת הסטודנטים, אור אזולאי, ציין "אנו מזמינים את הציבור הרחב להשתתף בפאנל פוליטי מרתק ולהיכנס לאווירת הבחירות. אנו רואים בזה כחיוב לתת לסטודנטים שלנו להיות חשופים לשיח הפוליטי, לשמוע מגוון דעות ולעודד את העשייה הפוליטית בקמפוס בחופש ביטוי לכולם".

מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים הדגיש, "כולם בהחלט מוזמנים. יש מפלגות שלשמחתנו הבינו, גם אם באיחור מסויים, שכדאי להם לשנות את התכניות ולהצטרף לאירוע שבו ישתתפו מאות סטונדטים".