נתניה נגד בני סכנין: עשו מעשה חמור

בהחתמתו של אלדד שביט למאמנם השישי העונה, פעלו בני סכנין בניגוד גמור לתקנון שכן זה היה תחת חוזה בקבוצת הנוער של מכבי נתניה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ט באדר ב תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

האם בני סכנין פעלה בניגוד לחוק? רק לפני שעה קלה הודיעה בני סכנין על מינוי מאמן שישי העונה בדמותו של אלדד שביט, וכבר נראה כי מינוי זה עומד בסימן שאלה גדול, בטח בכל הקשור לחוק ואתיקה.

שביט, שהחל את העונה כמאמנה של הפועל מרמורק מהליגה השניה, עבר בהמשך העונה גם בקטמון ועד לחתימתו היום בסכנין, שימש כמאמן מחלקת הנוער של מכבי נתניה.

שביט התפטר אמש מאימון מחלקת הנוער של נתניה, ושם הבינו כבר כי זאת בעקבות פנייתה של בני סכנין למאמן, על אף היותו תחת חוזה, דבר האסור על פי חוק ומהווה הפרה בוטה של תקנון ההתאחדות לכדורגל.

בנתניה מתכוונים לתבוע את סכנין לדין ואף פנו בבקשה לארגון המאמנים שיתייחסו למחטף.

"מועדון הכדורגל מכבי נתניה לא עובר לסדר היום על ההתנהגות הבלתי הוגנת והגונה שבחרו לאמץ מועדון הכדורגל בני סכנין ומר אלדד שביט", נכתב בהודעת המועדון מהשרון.
"אנו מצפים מההתאחדות לכדורגל למצות את הדין עם מועדון הכדורגל בני סכנין שפנו למאמן תחת חוזה ולארגון המאמנים, שידאג שהחברים בו יפעלו בהגינות כלפי מעסיקיהם".

לדברי נתניה, "מועדון הכדורגל בני סכנין ואלדד שביט התעלמו מפניות מכבי נתניה, שנשלחו מבעוד מועד במטרה למנוע את הנזק שנגרם, והחליטו לעשות את שעולה על רוחם, בצורה בוטה, גסה, מכוערת ובעיקר לא אתית".

על פי הודעת המועדון הנתנייתי, "עו"ד רועי רוזן כבר פנה, בשם המועדון, במכתב דרישה – הן לבני סכנין והן למר שביט. כמו כן, הוגשה תלונה רשמית, על ידי ב"כ המועדון, לתובע ההתאחדות לכדורגל בגין ההפרה החמורה של הוראות התקנון".

לסיום אמרו בנתניה כי "מועדון הכדורגל מכבי נתניה יפעל כדי למצות את הדין כנגד בני סכנין וכנגד מר שביט, בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il