הקונגרס בארה"ב
הקונגרס בארה"בצילום: Amos Ben Gershom/ GPO

סערה בבית הנבחרים האמריקאי. חבר הקונגרס הרפובליקני מו ברוקס נשא נאום בו השווה את מבקריו של הנשיא טראמפ לחסידיו של אדולף היטלר.

ברוקס העמיק את הפרובוקציה והקריא מעל בימת בית הנבחרים קטעים ארוכים מתוך ספרו של הצורר הגרמני "מיין קאמפף".

בנאומו אמר ברוקס, "הסוציאליסטים ואמצעי התקשורת המזויפת צריכים לטהר את נשמתם ולכפר על חטאיהם על תמיכתם בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות. במשך יותר משנתיים, הדמוקרטים הסוציאליסטים ובעלי בריתם בחדשות המזוייפות – CNN, MSNBC, New York Times – ביצעו את השקר וההונאה הפוליטיים הגדולים ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. החקירה על מעורבות רוסיה היא דוגמא לתעמולת שקרים גדולה".

"ברוח זו, אני מצטט סוציאליסט אחר שביצע תעמולת שקרים גדולה עד להשפעה מקסימלית וקטלנית" אמר ברוקס, שהחל לקרוא קטעים מ"מיין קמפף" לתדהמתם של הנוכחים בבית הנבחרים.

במשך מספר דקות המשיך ברוקס לקרוא קטעים מ"מיין קמפף", לפיהם "בספרו הידוע לשמצה טוען היטלר כי 'השקר הגדול' הוא טענת היהודים כי כי הצבא הגרמני אשם בתבוסה במלחמת העולם הראשונה, ולא היהודים עצמם".

למרות הדברים מעוררי המחלוקת, זכה ברוקס לתמיכה של חלק מיהודי ארה"ב. הרב דניה רוטנברג כתב בחשבון הטוויטר שלו, "מו ברוקס לא השווה את הדמוקרטים ואת התקשורת הנוכחית להיטלר, למרות כל הכותרות". עם זאת, הליגה היהודית נגד השמצה דרשה מברוקס לפרסם התנצלות על הדברים ועל כך שהשווה בין הנאצים לחברי המפלגה הדמוקרטית.