חיים לוינסון
חיים לוינסון ערוץ 7

עיתונאי "הארץ" חיים לוינסון גילה היום (שלישי) כי בכוונתו להצביע לאחת משתי המפלגות הערביות המתמודדות לכנסת ה-21.

במאמר שפרסם בעיתון "הארץ", הוא הסביר: "אין לי עניין בחזון של בל"ד ואני לא תומך בטיביזם, או מה שלא תהיה האידיאולוגיה של תע"ל. הבעיה הכי קשה שלי היא עם רע"מ והתנועה האיסלאמית. עבד אל־חכים חאג' יחיא תומך בעונש מוות, טלאב אבו־ערר ביגימיסט.

"ובכל זאת אצביע לאחת המפלגות הערביות כאקט של סולידריות. זה האקט הפוליטי האחרון שעוד נותר מול הגל העכור של השנאה, הגזענות והשיסוי נגד הערבים אזרחי ישראל. אחד ה'הישגים' הגדולים של שלטון הליכוד בעשור האחרון הוא הכנסת שיח רעיל חסר תקדים כלפי הציבור הערבי".

לדברי לוינסון, "הרעיונות שהעלה אביגדור ליברמן בקמפיין הבחירות שלו ב–2009 נהפכו למיינסטרים. הזעזוע מ'הערבים נעים בכמויות' בבחירות 2015 התחלף באדישות מוחלטת בבחירות הנוכחיות".

"המאמצים העילאיים של בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי להבטיח שלא ידבק בהם גרגר מן הערביות מלמדים שנתניהו ניצח. במקום להגיד את הדבר הפשוט — אנחנו לא מסכימים אתם על הכל, אבל אם נגיע להסכמות פוליטיות ניעזר בהם — גנץ שולל כל מגע פוליטי אתם. למפלגות בישראל אין בעיה לרקוד לחליליהן של המפלגות החרדיות הלא־ציוניות, אבל את החברה הערבית דוחים", הוסיף.