הוארך מעצר המחבל שדקר סוהר בכלא קציעות

המחבל הדוקר חשוד בניסיון רצח והכנה לביצוע מעשה טרור. הפיגוע ייחקר ביאחב"ל, בשיתוף פעולה עם השב"כ והשב"ס.

עדו בן פורת , כ' באדר ב תשע"ט

בית משפט השלום באשקלון האריך עד ליום שלישי עד מעצרו של המחבל מארגון חמאס שדקר סוהר בכלא קציעות ופצע אותו באורח בינוני.

במשטרה הוחלט שהפיגוע ייחקר ביחידה הארצית למאבק בפשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל), בשיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי ושירות בתי הסוהר.

המחבל הדוקר חשוד בניסיון רצח והכנה לביצוע מעשה טרור. במשטרה מדגישים ''לא נאפשר ולא נשלים עם ניסיונות לפגוע בלובשי מדים ואנשי כוחות הביטחון המבצעים את תפקידם במסירות למען אזרחי ישראל.

''אנו מחויבים לפעול לחקירת המקרה החמור שהתרחש בכלא קציעות והניסיון לפגוע באנשי שב״ס, באמצעות כל הכלים והאמצעים העומדים לרשותנו, על מנת למצות את הדין עם אותם פוגעים", נמסר.

הפיגוע בכלא קציעות התרחש ביום ראשון האחרון. מחבל המרצה עונש מאסר התנפל על סוהר עם דוקרן ופצע אותו בצוואר.

הסוהר, כלאי שגיא שילוואן, שיחזר: "בהתחלה היה חשש לפגיעה בעורק ובגלל זה היה מלחיץ וחמור. כשהגעתי לבית החולים והצליחו לעצור הדימום, התברר שלא נפגע העורק והכל בסדר".

"בשב"ס עובדים יום יום מול האסירים הביטחוניים. אנחנו חזקים מאוד, עושים את העבודה כמו שצריך. מבצעים את המשימה שלנו על הצד הטוב ביותר", אמר שילוואן.

ביום שני בשעות הבוקר ניסה מחבל חמאס אחר הכלוא בקציעות לשלוף דוקרן ולדקור באמצעותו סוהר של השב"ס. הסוהר שהיה במקום ניטרל אותו.

כמה שעות לאחר מכן פשטו יחידות מיוחדות של שירות בתי הסוהר על תאי האסירים הביטחוניים בכלא קציעות, וערכו חיפוש בתאים במטרה לאתר כל חפץ שיכול לשמש לביצוע מעשי טרור.טוען....

צילום: שב"ס