אסתי פשין עם אחת הבוגרות
אסתי פשין עם אחת הבוגרות צילום: אבי חיון

212 סטודנטיות במרכז האקדמי לב סיימו את התואר הראשון וקיבלו את תעודות סיום התואר שלהן במגוון מקצועות: ביואינפורמטיקה, הנדסת תעשיה וניהול, הנדסת תכנה, מדעי המחשב, חשבונאות ומערכות מידע, סיעוד ומנהל עסקים.

הטקס התקיים בהשתתפות נשיא המרכז האקדמי לב, פרופ' חיים סוקניק, ראש קמפוס טל אתי שטרן וראש מדרשת טל הרב יהונתן אורן.

אסתי פשין, מנהלת מפעל הסייבר באלתא, תעשייה אווירית, החמיאה למרכז האקדמי לב וציינה כי מניסיונה האישי הבוגרות של המרכז מונעות בעבודתן ממקום ערכי, ולא רק מתוך רצון לתועלת אישית, "התברכתי בכך שאני מעסיקה כמה מבוגרי ובוגרות המרכז והם מהעובדים הטובים ביותר שיש לי. אתם באים לעבוד ולא לעבודה".

"נשים יכולות לעשות הכל, אין תפקיד שאישה לא יכולה לעשות, אם רק תרצי בכך, ואם לא תרצי בכך, גם זה בסדר. אני באופן אישי חותמת על כל בוגר ובוגרת מהמרכז האקדמי לב, ברור לי שעם הניסיון והערכים שספגתם כאן אתם תוכלו לממש ולהגיע לאן שתחפצו", הוסיפה פשין.

פרופ' סוקניק בירך את הבוגרות ואמר: "בעבודה שלנו בעולם הרחב אנו חייבים לנצל את ההזדמנויות לקדש שם שמיים, אנו גאים בהישג האקדמי המרשים, אבל יותר מזה, בזה שאנחנו כמוסד חורט על דגלו את המוסר, את ההתנהלות של בני תורה".

סוקניק הוסיף כי "בוגרי ובוגרות המרכז האקדמי לב נמצאים בחוד החנית של ההצלחה בישראל. בוגרי המרכז זוכים בפרסי ביטחון ישראל, מובילים את הצמרת במבחני ראיית החשבון ומובילים את הדירוג הארצי במבחני הסיעוד ובבדיקות האיכות. כאשר מוסד דתי מסיים הוא מקום ראשון במדינה, זה קידוש ה' ענק ואני מודה לאנשי הסגל ולסטודנטיות על כך".

ראש המחלקה לרפואה והלכה ברבנות הראשית לירושלים, הרב פרופ' יגאל שפרן, הסביר שתפקידה של האחות מלא בחמלה ובחסד והסביר כיצד התמיכה הנפשית והרגשית בחולה משפרת את מצבו הבריאותי. הרב הסביר כמה חשוב הידע שהאחיות צברו והדגיש כי לפי הרמב"ם רופא חייב להכיר בעל פה את כל המידע הרפואי כדי לא לטעות.