תפילה לחיילי צה"ל - בטקסס

אנסמבל "קולות ישראל" והחזן יעקב מוצן ישתתפו השבת בתפילות בסאן אנטוניו. האב השכול דוד אינהורן מתרגש: "זו שליחות".

בני טוקר , כ' באדר ב תשע"ט

מקהלת קולות ישראל תרגש את יהודי טקסס
מקהלת קולות ישראל תרגש את יהודי טקסס
צילום: אנסמבל קולות ישראל

מקהלת אנסמבל "קולות ישראל" המריאה מישראל למסע תפילות והופעות בסאן אנטוניו יחד עם החזן העולמי יעקב מוצן.

המקהלה שמורכבת ממקהלות חזנות של הציונות הדתית מנתניה, מודיעין וכפר סבא תופיע בבית הכנסת בפני הקהילה היהודית ואף תקיים ערב הצדעה למדינת ישראל בנוכחות הקהילה האוונגליסטית.

המנצח יענקלה רוטנר אומר לערוץ 7 שדווקא בעיתות חירום התמיכה בישראל הופכת למוחשית יותר. "כל פעם שאנחנו שם, הקהילה האוונגליסטית מקיימת ערב למען מדינת ישראל שצופים בו מיליוני אנשים מחוף אל חוף. גם השנה הבאנו את החזן העולמי יעקב מוצן ויחד נבצע את התפילה ׳אבינו שבשמיים׳ ומי שברך לחיילי צה"ל. במסגרת המופע יוצגו סרטים של חיילי צה"ל ושל מדינת ישראל. בפעם שעברה לפני עשר שנים אנשים עמדו ובכו. זה היה מחזה מרהיב. גם התפילה בבית הכנסת בשבת מברכים של חודש ניסן תהיה תפילה מיוחדת".

אחד מחברי המקהלה הוא האב השכול דוד איינהורן, שבנו יהונתן הי"ד שנפל במלחמת לבנון השנייה. מבחינתו מדובר בשליחות. "אני חבר במקהלה עוד מלפני שינונתן נפל, אחרי הנפילה החלטנו רויטל אשתי ואני שאנחנו ממשיכים את החיים ואף קיימנו קונצרט לזכר יהונתן".

"הפעם על רקע האירועים בדרום ואני אגב לא בטוח שלא אקבל בנתיים צו 8, אנחנו נוסעים למסע הופעות בשליחות העם והמדינה. דווקא בעיתות חירום היהודים בגלות מתרגשים מאוד מהגעתה של מקהלה מישראל. זה לא רק חזנות. אנחנו מביאים איתנו את האווירה של מדינת ישראל וזה עוד יותר חשוב על רקע איזשהו קרע בין יהדות ארה"ב ליהדות ישראל בעקבות משבר הכותל. עכשיו באמצע החצי מערכה עם חמאס, אנחנו מראים שעם ישראל ממשיך את החיים ולא נתון למצבי הרוח של הטרוריסטים. זה נותן להם כוח".