מתנדבי מד"א למנכ''ל: לא לסכן חיי אדם

עשרות מתנדבי מד"א פונים למנכ"ל הארגון אלי בין, "עצור את סגירת התחנות ביו"ש לפני שהתושבים ישלמו את המחיר".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ט

אמבולנס מד"א. ארכיון
אמבולנס מד"א. ארכיון
צילום: משה חמד תיעוד מבצעי מד"א

עשרות מתנדבי מד"א שלחו היום (שלישי) מכתב למנכ"ל מד"א אלי בין ולמשרד הבריאות, נגד הכוונה לצמצם ולסגור תחנות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

המתנדבים ממרחבים שונים של מד"א – נגב, איילון, לכיש וירושלים, דורשים לא לסגור את התחנות ולא לסכן חיי אדם.

המתנדבים המכירים מקרוב את חשיבות הפינוי המהיר להצלת חיים, סיפרו במכתבם: "בתור מתנדבי מגן דוד אדום שתפקדו באמבולנסים כצוות רפואי, בתור אלו שמעריכים את פעילות מגן דוד אדום ומודעים למורכבות המבצעית ולחשיבות המענה הרפואי המיידי והמהיר ביותר, אסור לסגור תחנות ולסכן חיי אדם''.

''בעקבות סגירת הנה"זים, זמן התגובה למקרי חירום בישובים רבים יוארך משמעותית - וכל דקה וחצי דקה היא קריטית", מזהירים מתנדבי מד"א.

מניסיונם האישי הם מפרטים את החשיבות בפריסת התחנות באזור: "מעבר לחצי מיליון יהודים אזרחי מדינת ישראל המתגוררים שם דרך קבע, מגן דוד אדום מטפל לעיתים גם באוכלוסיה הפלסטינית השכנה, יחד עם טיפול בחיילי צה"ל הנוכחים בשטח, הן בפעילותם המבצעית והן באימונים.

"נוסף על כך, תוואי הדרך הנפוץ ביהודה ושומרון הכולל כבישים מפותלים וצרים בדרך הררית, יחד עם חיכוכים ואירועי טרור (פח"ע), הופך את האזור לתובעני יותר מצידו של מגן דוד אדום בהשוואה למרחבים אחרים שאינם ביהודה ושומרון".

לסיום הם דורשים למנוע את סגירת התחנות ודורשים את הסדרת הנושא לפני שהתושבים ישלמו את המחיר: "אנו מבקשים להסדיר את המצב ובשום פנים ואופן לא לפגוע ולסכן את כלל האנשים ביהודה ושומרון, שלמרות שאין להם מעורבות בקבלת ההחלטות הנוגעת בדבר, הם יהיו הראשונים לשלם את המחיר".