מתחזק החשד: התאונה היתה פיגוע דריסהחוננו

מתחזק החשד כי אירוע הדריסה שאירע הלילה (רביעי) סמוך לשער יפו בירושלים, מול פארק טדי, היה פיגוע דריסה.

שני בחורי ישיבה עמדו על המדרכה וחיכו שהרמזור האדום יתחלף, כאשר לפתע הגיח רכב ובו שני ערבים, עלה על המדרכה ופגע בהם. לפי עדות אחד הפצועים, הנהג נסע לאחור וניסה לדרוס אותם שנית. משלא הצליח יצאו שני הערבים מהרכב, היכו את הפצועים, בעטו בהם ולאחר מכן נמלטו מהמקום.

אחד הפצועים, אברהם ארנד בן 28 מהעיר העתיקה, תיאר את המתרחש. "ירדנו בשער יפו, חבר שלי ואני. הגענו ליד הרמזור של שער יפו ואז הגיע רכב. ונכנס בנו, נפלנו על הרצפה".

"אחר כך הוא עשה רוורס כדי לנסות לפגוע בנו עוד פעם. אחר כך יצאו המחבלים מהרכב, כשהיינו על הרצפה, והתחילו לתת לנו מכות ובעיטות. הם נכנסו לרכב וברחו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמייצג את ארנד טען כי מדובר בפיגוע לכל דבר. "מדובר באירוע של פיגוע דריסה. התוצאות הן פציעות רציניות של שבר ברגל, אבל זה היה בקלות יכול להיגמר ברצח. מדובר פה וודאי במחבלים שזיהו בחורי ישיבה עומדים בצומת וניצלו את הרגע הזה לבצע פיגוע".

בלייכר התייחס לניסיונות החוזרים ונשנים לפגוע ביהודים. "הם לא הסתפקו בדריסה אלא ירדו למטה, והתחילו להכות את אחד הפצועים שלא הצליח לברוח, התחילו לתת לו בעיטות, ולאחר כמה זמן פשוט ברחו מהמקום. אנחנו דורשים חקירה מלאה של האירוע, והאשמה מהירה של אותם המחבלים בניסיון לרצח על רקע לאומני ודאי. אנחנו נעקוב אחרי זה, נגיע לבתי משפט ונעשה הכל כדי שימוצה הדין עם אותם המחבלים".

בנוסף, שלח עו"ד בלייכר מכתב למפקד מחוז ירושלים, בבקשה שהערבים ייחקרו בחשד לניסיון רצח, וכן בקשה לפתוח ב"חקירת ימ"ר ושב"כ ועצירת סייענים ומעלי טרור נוספים".