מתן כהנא: טראמפ עוזר לנתניהו - יהיה לזה מחיר

מתן כהנא מהימין החדש אמר בכנס באוניברסיטת אריאל כי "החלת הריבונות בשטחי C  תכלול אפשרות לאזרחות לתושבים הערבים"

ערוץ 7 , כ' באדר ב תשע"ט

מתן כהנא באריאל
מתן כהנא באריאל
צילום: דוברות

אל"מ מתן כהנא מספר 4 ברשימת "הימין החדש" אומר הערב (רביעי) כי ישראל איבדה את ההרתעה של מול חמאס.

"שרי הביטחון הקודמים לא רצו להכריע את החמאס. השר בנט הניח על שולחן הקבינט לפני עשרה חודשים תכנית להכרעת חמאס. חייבים ללכת לשם כדי לא להמשיך במצב הנוכחי", אמר כהנא בכנס בחירות באוניברסיטת אריאל.

כהנא דחה את הטענה כי צה"ל הפך לרופס בשנים האחרונות. "צה"ל לא רופס, הלוחמים הם אמיצים ונחושים,הכל שאלה של מדיניות. הבעיה היא אזור הנוחות של נתניהו, שהוא עובד בתוכו. כשנתניהו הולך לישון והוא חולם חלומות של איש ימין, אבל כשהוא מתעורר איזור הנוחות שלו הוא שמאל מרכז".

"טראמפ עוזר עכשיו לנתניהו ונותן צ'ופרים קטנים, אבל יהיה לזה מחיר. גם ההכרזה המבורכת על ההכרה בריבונות הישראלית בגולן תבוא עם תג מחיר, ולכן חייבים לחשק את נתניהו מימין", הוסיף כהנא.

בתשובה לשאלה כיצד האידאולוגיה הנחושה לא באה לידי ביטוי במהלך הממשלה הקודמת השיב כהנא כי "בנט ושקד יודעים לעשות פוליטיקה והניעו מהלכים, בניגוד לאנשים שהם אידיאולוגים גדולים ומברברים כבר 20 שנה. האולטימטום של בנט עצר את שחרור המחבלים. שקד הניעה את גלגלי הסדרת ההתיישבות ותקנת השוק. כחלון עצר תהליכים משמעותיים נגד האקטיביזם השיפוטי שפגע שוב ושוב ברשות המחוקקת. נקווה שבכנסת הבאה הוא לא יהיה".