אושוויץ
אושוויץ צילום : חיים צח לע"מ

סערה בגרמניה: חברי להקת הרוק הכבד "רמשטיין", הנחשבת כלהקה פופולרית מאוד במדינה, עוררו סערה כאשר בסרטון שהפיקו לקידום האלבום החדש שלהם בחרו ללבוש בגדים של אסירים באושוויץ.

בסרטון הקצר שהעלו לרשתות החברתיות ואתרי אינטרנט רבים, נראים חברי הלהקה כאשר הם לבושים במדים מפוספסים של אסירי מחנות הריכוז ועליהם לולאות של חבל תלייה. הסרטון עורר זעם בקרב ראשי הקהילה היהודית בגרמניה, שדרשו מחברי הלהקה להסיר מיד את הסרטון המזעזע מהאינטרנט.

"עם הסרטון הזה, הלהקה חצתה את כל הקווים. האינסטרומנטליזציה והטריוויאליזציה של השואה, כפי שמוצג בתמונות, היא חסרת אחריות לחלוטין" אמרה שרלוט קנובלוך, נשיאת המועצה המרכזית של יהודי גרמניה.

פליקס קליין, הנציב הגרמני לענייני אנטישמיות מטעם ממשלת גרמניה, אמר "אם הסרטון נועד רק כדי לקדם מכירות, אני חושב שמדובר בניצול חסר תועלת של החופש האמנותי".

להקה הגרמנית כבר עוררה סערות רבות בעבר, כאשר השתמשה בנושאים שנויים במחלוקת על מנת לקדם את מכירות האלבומים שלה, בין היתר בנושאים כמו גילוי עריות ופדופיליה, קניבליזם, אלימות ופירומניה. הסרטון עדיין לא הוסר מהאינטרנט, וחברי הלהקה סירבו בינתיים להגיב לסערה סביבו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו