דרעי מודה: הטלתי וטו על אלי ישי

"אמרתי לנתניהו: אתה לא תתערב בתוך הציבור הספרדי ולא תבטיח שרים על חשבוננו", סיפר דרעי לאחר הענקת תמיכת 'יחד' ליהדות התורה.

חיים לב , כ"א באדר ב תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: דוברות ש"ס

לאחר שהכחיש תקופה ארוכה כי הטיל ווטו על אלי ישי ערב הגשת הרשימות, הודה הבוקר (חמישי) יו"ר ש"ס השר אריה דרעי כי הבהיר לראש הממשלה נתניהו שיסרב לאפשר את מינוי ישי לשר בממשלה הבאה באמצעות שילובו ברשימת איחוד הימין.

"אמרתי לראש הממשלה נתניהו: אתה לא תתערב בתוך הציבור הספרדי ולא תבטיח שרים על החשבון שלנו", אמר דרעי בראיון ל'גל"צ'.

בדבריו התייחס להענקת התמיכה ליהדות התורה. "חצר הרב מאזוז עשו החלטה נכונה כי אחרת היו נזרקים כמה אלפי קולות לפח. הם חלק מאיתנו, המוסדות שלהם אצלנו ונמשיך לטפל בהם. מה שהיה אתמול זה מהלך נקמני נטו אבל אני עסוק בלטפל בציבור הספרדי והם חלק מאיתנו. נמשיך לטפל בהם הלאה״"

דרעי הסביר את היחס העוין שהוא מפגין כלפי ישי. "לפעמים שוכחים דברים. מי שפרש מש"ס זה לא אני אלא אלי ישי, היה לו תפקיד ושר בכיר אבל פרש רק בגלל שאני הייתי מקום ראשון. הוא לא היה מסוגל לזה, יצא אישית נגד התנועה של הרב עובדיה ובגד במועצת חכמי התורה, השמיץ את המפלגה של ש"ס וגרם נזק של ארבעה מנדטים לקולות הימין".

מוקדם יותר סיפר יו"ר מפלגת יחד, אלי ישי, כי לפני סגירת הרשימות לבחירות הקרובות, ראש הממשלה הבטיח למנותו לשר אם יחבור לאיחוד מפלגות הימין.

"היינו ממש לקראת הסכם, לאחר הפגישה הוא אמר לי שדרעי הטיל וטו על המינוי וזה לא יכול לצאת לדרך", סיפר ישי בראיון לכאן ב'.