הצעיר שניצל מלינץ': לעצור את הפורעים

עשרות ערבים ביצעו בערב פורים ניסיון לינץ' בצעיר יהודי בכיכר המרכזית בכפר חווארה. עורך דינו דורש לעצור את החשודים.

ערוץ 7 , כ"א באדר ב תשע"ט

הנזקים שנגרמו לרכב
הנזקים שנגרמו לרכב
צילום: ארגון חוננו

עשרות פורעים ערבים ביצעו בערב חג הפורים ניסיון לינץ' בצעיר יהודי בעת שנסע בכיכר המרכזית של הכפר חווארה.

הפורעים היכו אותו ואת חברו ורגמו את רכבו באבנים. בעקבות כך פנה עו"ד חיים בלייכר, המייצג את המותקף מטעם ארגון חוננו, בדרישה למח"ט שומרון לעצור את המחבל ואת המתפרעים שהשתתפו בהתפרעות.

במכתב תואר המקרה אשר ארע בערב חג הפורים. כאשר נסע הצעיר ברכבו בכפר חווארה, התנגש בו לפתע רכב של בן מיעוטים, ופגע בצד המכונית. בעת שירד הצעיר מרכבו על מנת להחליף פרטים עם הנהג שהתנגש בו, יצא הנהג הפוגע והחל לתקוף את היהודי באלימות.

תוך שניות ספורות התאספו סביב המותקף עוד עשרות פורעים, אשר החלו להכות אותו ואת חברו שהיה אתו ברכב. באותה העת ישבה ברכב טרמפיסטית צעירה שהצטרפה לנסיעה. כמו כן, הפורעים החלו לרגום את המותקף וכן את רכבו באבנים, ומכל הבא ליד.

עוד מתאר עו"ד בלייכר במכתב כי ג'יפ מג"ב שהגיע למקום עצר על יד רכבו של המותקף תוך שהוא חוסם את הרכב של הנהג התוקף, ובעצם הציל בכך את המותקף מניסיון הלינץ'. בשלב זה ניכנס הנהג הפוגע לרכב, התנגש בעצמה ברכבו של המותקף והחל להימלט מהמקום.

שוטרי מג"ב שהיו במקום החלו במרדף אחר הרכב הנמלט, והמותקף נחלץ מהמקום לכיוון היישוב יצהר כשהוא סובל מחתכים בידיו ומכות יבשות בכל גופו. כבר באותו הערב הגיע המותקף לתחנת המשטרה באריאל, הגיש תלונה ומסר את עדותו על מה שקרה באירוע.

כעת, פנה עורך הדין לאח"מ שומרון וכן לאל"מ שגיב דהן מח"ט שומרון, בדרישה לעצור את הפורעים ולהעמידם לדין. "אין ספק שמדובר באירוע חמור ביותר שהסתיים רק בדרך נס בנזק רכוש ופציעות קלות בלבד. האירוע התרחש באזור מרכזי ומצולם. באירוע השתתפו פורעים רבים. אבקש לפעול כדי לעצור את המחבל וכל שאר המתפרעים ולהביאם בהקדם לדין".