הפנים היפות של הארץ

דמותו האצילית וההרואית של הרב אחיעד אטינגר הי"ד פותחת צוהר לציבור הנפלא של המתיישבים. דעה

יעקב כ"ץ (כצל'ה) , כ"א באדר ב תשע"ט | עודכן: 06:55

הפנים היפות של הארץ-ערוץ 7
יעקב (כצל'ה) כ"ץ
צילום: פלאש 90

רציחתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד לפני כמה שבועות הפגישה פעם נוספת את הציבור הישראלי עם יופיים, עדינותם ומסירות נפשם של המשפחות היהודיות אשר חיות ובונות את היישובים והערים ביהודה ושומרון.

לדאבון ושברון ליבנו, רבים הנרצחים בשנים האחרונות על ידי מרצחים ערבים, והתווספו עליהם הרוגי והרוגות תאונות הדרכים, צדיקים וצדיקות, שסיפור חייהם ומותם לא הותיר משפחה יהודית אחת באומה כולה ללא דמע ובכי.

שנים של הסתה בתקשורת הישראלית ושנאה תהומית של בית המשפט העליון, שנאה שאינה יודעת גבולות כלפי מאות אלפי המתיישבים היהודים החיים ביהודה ושומרון, לא רק שלא מנעה את עלייתם לקרקע אלא גרמה ליתר מוטיבציה בקרב הציבור הדתי-לאומי לקום, לעלות ולהתיישב דווקא במקומות הקשים ביותר, ובדרך זו להגשים את חזון הנביאים בחזרתה של האומה הישראלית לעריה וכפריה העתיקים של ארץ ישראל.

על הפסוק "ואת כל העדה הקהל אל פתח אוהל מועד" אומר רש"י: "זה אחד מן המקומות שהחזיק מועט את המרובה". כאשר אנו מתבוננים בעין טובה באשר קורה בצבאנו עטור התהילה, אי אפשר להתעלם מכמותם ואיכותם של ילדי הציבור הדתי-לאומי ביחידות הלוחמות ובדרגי הפיקוד והקצונה. אכן, זה עוד מקום "שמועט מחזיק את המרובה".

בבואנו לבחון בעין רוחנית מעמיקה את עולם התורה הרי אנו גאים ומאושרים בבנינו ובנותינו, אשר מקימים מוסדות תורה מפוארים, ישיבות ואולפנות, מכללות וכוללים עם עשרות אלפי תלמידים ותלמידות המחונכים כולם לשלמות תורנית, להודות ולהלל לה' על החסד שבקיבוץ גלויותינו ועל המתנה הגדולה - מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו. גם פה "מועט המחזיק את המרובה".

כך גם בעולם החינוך, השירות הלאומי, התעשייה וההתיישבות - בכולם נפגוש את בנינו ובנותינו, בני ובנות הציונות הדתית, אשר עושים מאמצים רבים להגשים את אשר חונכו במוסדות שבהם למדו ואת אשר קיבלו מהוריהם.

רבים המעטים המחיים את האומה, אשר הם בגדר צדיקים נסתרים, אשר איננו מכירים לא אותם ולא את מפעלותיהם, לא בחייהם ולא לאחר מותם. תלמידי חכמים צדיקים וענווים, גיבורים עלומים של הצבא, המוסד והשב"כ, ארזי חינוך, חסד ומתן בסתר ובוני הארץ. אשר גם הם המעטים המחזיקים את הרבים והם, הנסתרים הללו, מורים לנו בבואנו להשתתף ביום הבחירות למי עלינו להצביע.

אין לי ספק שאיחוד מפלגות הימין, הכוללת חבורה מצוינת של אנשי מעשה, תלמידי חכמים ונשות חיל, חבורה מלוכדת ואידיאליסטית - היא הראויה, ובכוחה בעזרת ה' להכריע כיצד תיראה ממשלתנו לאחר הבחירות. וגם עליהם אפשר לומר "מועט המחזיק את המרובה".

הכותב הוא יו"ר מועצת המנהלים של קבוצת ערוץ 7 ויו"ר האיחוד הלאומי לשעבר