חממות
חממותצילום: ISTOCK

אסף עסיס שאיבד את רגלו במלחמת ההתשה וגורש מגוש קטיף, נאלץ להתמודד עם גזירת גירוש חדשה על החממות החקלאיות שהקים מחדש בדרום אשקלון.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר: "השקענו אחרי הגירוש ארבעה-עשר מיליון שקלים בהעתקה. הכול היה מתואם עם הממשלה ופתאום כעת אומרים לנו ולעוד חקלאים שיש כאן באר מים סמוכה ואנחנו עלולים לזהם את הבאר וצריכים לפרק את המשק. אחרי שהשקענו כאן דם ויזע וכסף אומרים לנו לפרק".

עסיס הגיש תביעה יחד עם חקלאים נוספים לבית המשפט המחוזי מרכז נגד רשות מקרקעי ישראל, והוא מקווה שתימצא פשרה: "כקטוע רגל ממלחמת ההתשה אני מתבייש שזו המדינה שלי, לבוא להגיד לי אחרי 13 שנה שידעתי שהקרקע לא ראויה לחקלאות זה מעשה נבלה. אני מקווה שהם יתעשתו כי אני נתתי את הרגל שלי וכמעט את החיים שלי למדינה ואני לא רוצה לצאת נגד המדינה שלי אבל פשוט אין ברירה".

לדבריו, היה ראוי שמדינת ישראל תעודד את החקלאים הבודדים שנותרו מגוש קטיף ולא תשבור אותם, "לצערנו החקלאות של גוש קטיף לא שוקמה. הייתה בגוש קטיף חקלאות מפוארת של מעל 20 אלף דונם. היום אני רואה את גני טל החדשה, כולם קמים בבוקר ואין להם מה לעשות. רק כמה משוגעים כמוני שיקמו את המשקים אז עכשיו אומרים לנו לפרק הכול".

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז על ידי עורכי הדין אילון עישר ונתנאל אבאיו ממשרד סימון עישר נגד רשות מקרקעי ישראל. טרם הוגש כתב הגנה לבית המשפט.