מיכאל בן ארי:
התשובה לבג"ץ - איחוד מפלגות הימין

ד"ר מיכאל בן ארי קבע: מי שרוצה לתת תשובה ניצחת לדיקטטורה של בג"ץ שיבוא להצביע לנו. מנדלבליט לקח באופן אישי את המשימה לפסול אותי

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"א באדר ב תשע"ט

בן ארי ובן גביר
בן ארי ובן גביר
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

לאחר שנפסל מלהתמודד לכנסת, קורא היום (חמישי) ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי לכל מי שרוצה לענות לבג"ץ להצביע לאיחוד מפלגות הימין.

בשיחה עם ערוץ 7 תקף בן ארי את ההחלטה על פסילתו מלהתמודד לכנסת, הסביר את ההבדל בין גזענות לשנאת האויב ואף קרא "לא לתת פרס לבג"ץ ולהצביע דווקא לאיחוד מפלגות הימין".

"מה שניסו לעשות פה זה ניסיון מוצלח להשתיק את האזהרות מפני מישהו שרוצה להשמיד אותנו", אמר בן ארי, "כשאני מדבר על הערבים בחיפה שעושים הפגנות בעד האסירים הפלסטינים, שמזדהים כל פעם שיורים טילים על מדינת ישראל, שהנציגים שלהם בעיריית חיפה גאים בכך שהם אומרים שהחיזבאללה הוא לא ארגון טרור אלא ארגון לגיטימי לחלוטין - אז מישהו צריך להדליק את נורת האזהרה הזאת".

בן ארי הסביר למה דבריו אלו אינם גזענות, "אמרתי במפורש שאני לא מדבר על כל הערבים. יש ערבים שנאמנים למדינה", אבל, המשיך בן ארי, "כשיש ערבי שנאמן למדינה, כמו למשל מוחמד זועבי, הוא נאלץ לברוח ממקומו".

"אני בקשר עם לא מעט ערבים כאלה שמוכנים להגיד בגלוי שהם נאמנים למדינת ישראל, שהם לא רוצים להקים פה ישות אחרת ושהם לא רואים בנו כובש. גזענות זה מי שאומר - אם אתה לא כמוני אתה משולל זכויות, את זה לא אמרתי בשום מקום", הוסיף.

"בדיוק להפך", המשיך בן ארי והביא דוגמה, "ביקשתי לחוקק בכנסת את 'חוק מבקר הפרקליטות' והבאתי כדוגמה דבר נורא ואיום, שאחרי רצח החייל אולג שייחט נעצרו 3 ערבים שגם הודו ושחזרו את הרצח שהם לא ביצעו. אחרי 8-9 חודשים נעצרו הרוצחים האמתיים, ואני זעקתי שם איך העולם יכול להתקיים כשיש משפט עוול? ליהודים ולערבים".

בן ארי סיכם את העניין, "אני אף פעם לא ביקשתי לשלול מערבים זכויות סוציאליות או זכויות כלכליות ולא שום דבר אחר. אני כן אומר שכשיש אויב צריך לקרוא לאויב בשמו. לא צריך להגיד 'הוא לא אויב וזה רק המפגע הבודד', יש להם מעטפת". עם זאת הדגיש בן ארי, "לא כל הערבים הם חלק מהמעטפת".

כשנשאל בן ארי על חוק שרצה להעביר רבו, הרב מאיר כהנא הי"ד, שבמסגרתו תהיה הפרדה בחופים בין יהודים לערבים ענה בן ארי: "בוודאי שחוק כזה הוא חוק גזעני, אבל מי שנתן אישור לחוק כזה זה דווקא בית המשפט המחוזי בלוד".

בן ארי הסביר, "בכוכב יאיר יש בריכת שחייה, כוכב יאיר מוקפת בכמה ערים חשובות שנקראות קלנסואה טייבה וטירה, והם רצו ליהנות בתשלום מלא מבריכת השחייה של כוכב יאיר. לאנשי כוכב יאיר לא הפריע שחבריהם מצור יגאל וקיבוץ איל באו לשחות בבריכה. הערבים כן הפריעו להם. אז הם הלכו לבית המשפט המחוזי בלוד, ובית המשפט מצא סיבות מתחת לאדמה למה הערבים מטייבה ומקלאנסווה לא יכולים לשחות בבריכה בכוכב יאיר. אז תגידו לי מי הגזען?״

תשובה ניצחת

על הטענות לפיהן תומכי עוצמה יהודית מאוכזבים מהאיחוד עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי השיב בן ארי: "אני חייב להבהיר, אנחנו הלכנו בבלוק טכני ואנחנו דבקים בבלוק הטכני הזה לחלוטין".

לדבריו, "מי שרוצה לתת פרס לבג"ץ על זה שהם פסלו אותי שלא יצביע לאיחוד מפלגות הימין, אבל מי שרוצה לתת לבג"ץ תשובה נאותה צריך לתת כח להכניס את איתמר בן גביר, צריך לתת כח לבצלאל סמוטריץ' שעמד לצידינו לאורך כל התהליך בנאמנות ובמסירות. אני משוכנע שאלו אנשים שיוכלו להוביל מהלך מול הדיקטטורה ומול החונטה המשפטית".

בן ארי הוסיף, "מנדלבליט לקח אישית את המשימה לפסול אותי. בל"ד, שהוציאו רשימה של טרוריסטים, באסל גטאס, עזמי בשארה, חנין זועבי - זה כשר, אבל בן ארי שאמר לפטר היום את המחבל של מחר - זה פסול. מה אני אעשה שאת ראובן שמרלינג שחטו הפועלים שלו? מה אני אעשה שאת קים לבנגרוד ואת זיו חג'בי שחט מי שעבד אתם? אני לא אזהיר? אני צריך לשתוק? אז הם יכולים להעמיד אותי למשפט אבל את הזעקה של עם ישראל אנחנו נמשיך לזעוק. איחוד מפלגות הימין זו התשובה הניצחת למה שעשו לי".