אישום נגד המחבל שניסה לדקור סוהר

כתב אישום הוגש נגד אנס עוואד, מחבל בן 33 הכלוא בקציעות, אשר לפני כשלושה ימים ניסה לדקור סוהר באמצעות דוקרן שהיה ברשותו.

ערוץ 7 , כ"א באדר ב תשע"ט

חיפוש בכלא קציעות
חיפוש בכלא קציעות
צילום: שב"ס

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לביהמ"ש המחוזי בבאר שבע כתב האישום נגד אסיר בטחוני בכלא "קציעות", אנס עוואד בן ה-33, אשר לפני כשלושה ימים ניסה לדקור סוהר באמצעות דוקרן שהיה ברשותו.

כמו כן, הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בבאר שבע נגד עצור מנהלי בכלא "קציעות", מחמוד אל לטיף, בן 28, אשר איים על קצין המודיעין בכלא ועל סגנו בפגיעה שלא כדין בגופם על-ידי רצח או חבלה חמורה.

על פי עובדות כתב האישום שהוגש נגד אנס עוואד, ביום שני השבוע, בשעת צהריים, לאחר שהוצאו האסירים על-ידי הסוהרים מתאם למקלחות, הבחין סוהר כי עוואד מחזיק בידו דוקרן באורך 8.5 ס"מ.

כאשר הסוהר צעק "דוקרן, דוקרן" וניסה לתפוס את הדוקרן מידי עוואד, ניסה עוואד לדקור או לחתוך את הסוהר עם הדוקרן, כשהוא מכוון את הדוקרן לעבר ראשו וצווארו. סוהר אחר ששמע את קריאתו הגיע למקום והשתלט על עוואד.

כתב האישום מייחס לעוואד ביצוע עבירות של ניסיון לחבלה חמורה והחזקת חפץ אסור מסוכן במטרה להביא לסיכון חיי אדם ולגרום חבלה חמורה לאדם. כתב האישום נגד מחמוד אל לטיף מייחס לו עבירה של איום בביצוע מעשה טרור. הפרקליטות מבקשת לעצור את שני הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.