כוחות צה"ל נערכים לאפשרות של הסלמה בדרום דובר צה"ל

כוחות צה"ל השלימו את ההערכות המבצעית לאירועי יום האדמה בזירת הדרום וממשיכים בצעדי קידום המוכנות לקראת הסלמה אפשרית בעקבות אירועי אלימות וטרור במהלכו.

בתוך כך, הושלמה הגעת מפקדת אוגדה, שלוש חטיבות וכוח ארטילריה לפיקוד הדרום. הכוחות מבצעים תדריכים, מסדרי מוכנות ואימונים לתרחישים אפשריים.

במהלך היום התקיימה סדרת דיונים בראשות הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי, במסגרתם בוצעה הערכת מצב, דיוני תרחישים ואישור פקודות אופרטיביות לתרחישים שונים.

כמו כן, ניתנו הנחיות לצעדים הנדרשים להשלמה על ידי כלל המפקדות עד מחר (שישי) וכן הוחלט על עוצר יציאות מלא של כלל הכוחות הלוחמים המוקצים לפיקוד הדרום.

הבוקר הגיע ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו לאזור גבול רצועת עזה כדי לעקוב מקרוב אחר היערכות כוחות צה"ל בשטח.

נתניהו הגיע לשטחי הכינוס וקיבל סקירות ביטחוניות ממפקד זרוע היבשה, מפקדי האוגדות ומפקדי החטיבות בגזרה.

לאחר מכן השתתף ראש הממשלה נתניהו בטקס פתיחת מקטע תל קשיש - מחלף סומך בכביש 6 צפון, והתייחס בנאומו לביקור בגבול הרצועה.

"אני בא עכשיו מגבול רצועת עזה. נפגשתי עם מפקדי האוגדות והמח"טים שנמצאים בקו הראשון. אנחנו מהדקים את טבעת הביטחון סביב רצועת עזה", סיפר נתניהו.

"בימים האחרונים הנחיתי לעבות כוחות, להוסיף כלים, להיות מוכנים למערכה רחבה", הבהיר ראש הממשלה, "ידעו כל אזרחי ישראל שאם נידרש למערכה רחבה - ניכנס אליה חזקים ובטוחים, ולאחר שמיצינו את כל האפשרויות האחרות".

נתניהו הוסיף, "אנו פועלים בכמה זירות במקביל. לא רחוק מכאן נמצאת רמת הגולן שהנשיא טראמפ הכיר בריבונותנו עליה לפני שלושה ימים. זהו הישג מדיני כביר למדינת ישראל. מעבר לרמת הגולן נמצאת סוריה, ונמצאת גם איראן. איראן מנסה כל הזמן להכניס לסוריה טילים מדויקים ארוכי טווח, מאוד מתקדמים ומאוד קטלניים. איננו מוכנים לקבל זאת, והפעילות שלנו נגד הניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה, להכניס אליה נשק מתקדם, הפעילות שלנו נמשכת כל העת".