אלון דוידי: לא יהיה מנוס מכניסה קרקעית לעזה

ראש העיר שדרות בביקורת על מדיניות ההבלגה של נתניהו. "ישראל חייבת לצאת למבצע קרקעי. כך צריך לעבוד עם ארגון טרור שרוצה לפגוע בנו"

103FM , כ"ב באדר ב תשע"ט

אלון דוידי
אלון דוידי
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ראש עיריית שדרות אלון דוידי ביקר בחריפות את ההידברות עם חמאס לקראת הפסקת אש ותקף את מדיניות ההבלגה של בנימין נתניהו.

בראיון לניסים משעל ברדיו 103FM, סיפר דוידי "אחרי הערכת המצב המקפת עם גורמי הצבא, בצהריים יש לנו משחק כדורגל חשוב ואנחנו מקווים לנצח. אם ננצח השבוע וגם בשבוע הבא, סוף סוף שדרות תעלה לליגה א'".

תקראו לזה 'אסקפיזם', אבל דוידי מעדיף לקרוא לזה 'שגרה'. "אלה החיים השגרתיים. עם זאת, ודאי שאנחנו נערכים ורואים את כל מה שמסביב".

מסביב רואים, בין היתר, עזיבה של חלק מהתושבים שעוברים לצפון, משום הקושי להתמודד עם המצב. דוידי: "אם תושב לא עומד בלחץ או אחד מהילדים נמצא בפוסט טראומה, אני חושב שצריך לעשות את שיקול הדעת הטוב ביותר. גם לי יש בת עם פוסט-טראומה, ובת נוספת עם חצי פוסט-טראומה. אנחנו מתמודדים עם זה.

"כשיש מצב של עימות, מי שצריך לתפקד זה המוסדות - עיריית שדרות, המשטרה ומגן דוד אדום. ברוך ה' החיים בשדרות הם כרגיל. אני מזמין את כל עם ישראל לבוא למגרש הכדורגל שלנו", אמר דוידי והבהיר שהמדים של קבוצת הכדורגל בשדרות ירוקים, אבל ירוק של "אנשים שפויים ולא חיות האדם שמנהיגים את עזה".

להנייה אין מה למכור לעם שלו

למרות הניסיון לשמור על שגרה מבורכת, ברור שבעתיד הקרוב מדינת ישראל תיגרר לסבב נוסף מול חמאס. מה חושב דוידי על מדיניות ההבלגה של ראש הממשלה - הלא הוא מנהיג המפלגה שלו? "אני לא מסתכל על כל מה שקורה באזור בצורה רגעית. האמת היא שאנחנו נמצאים בתקופה של בחירות. זה לא חוכמה גדולה לבוא ולתקוף שבוע לפני הבחירות. גם צביקה יחזקאלי אמר שיש פה משחק שהוא ניסיון להשפיע על מה שקורה במדינת ישראל".

לדבריו, גם האלטרנטיבות וההצעות של בני גנץ לא באמת יפתרו את הבעיה. "עם כל הכבוד הגדול לבני גנץ, לא ראיתי אותו בשדרות לא כרמטכ"ל ולא כאזרח בחמש השנים האחרונות. פעם ראשונה ראיתי אותו לפני כשבועיים".

האם אתה חושב שצה"ל היה צריך לצאת למבצע נרחב כדי לחסל את הטרור החמאסי?
"מדינת ישראל חייבת לצאת למבצע קרקעי בעזה כפי שנעשה בעבר - ולא בגלל שזה יפתור את הדברים במאה אחוז, אלא מכיוון שכנראה ככה צריך לעבוד עם ארגון טרור שרוצה לפגוע בנו. עשינו את זה בעבר וצריך להגיד שהקרדיט הוא להנהגת מדינת ישראל - ראש הממשלה, ולאחר מכן לאנשי המקצוע כמו הרמטכ"ל, ראש המוסד וראש השב"כ. האנשים האלה הם אנשי מקצוע. הם לא קובעים מדיניות.

"לפני חודש גדי איזנקוט פרש. הדהים אותי לראות איזה הלל ושבחים הוא קיבל על ההתנהלות בדרום, על השקט והאיפוק. מי זה הרמטכ"ל? הוא יישם את המדיניות של ממשלת ישראל. לתפיסתי, מבצע קרקעי רחב יפתור את המצב בצורה חלקית, בצורה מיטבית. אני חושב שמדינת ישראל קרובה לזה. לדעתי היו שיקולים ביטחוניים שרצו להשלים על מנת שנהיה ערוכים יותר, ואני חושב שלא יהיה לנו מנוס מזה".

לבסוף ביקש דוידי להעלות את המורל הלאומי והדגיש שאולי אנחנו נראים כמפסידים בקרב, אבל בטח לא במלחמה: "אנחנו צריכים להסתכל על הקרב הזה כקרב לטווח ארוך, ובקרב הזה אנחנו מנצחים. שדרות, עוטף עזה ומדינת ישראל כולה מתפתחת. לאסמאעיל הנייה אין מה למכור לעם שלו. הוא הביא עליהם חורבן, אין להם עבודה ולוקחים את כספם לטרור.

"אנחנו כואבים, הילדים שלנו סובלים וגם אני סובל, אבל צריך להסתכל על המדינה ולהיות גאים בה. בעזרת ה' אנחנו ממשיכים לנצח", סיכם.