ריבלין המריא לביקור ממלכתי בקנדה

הנשיא ייפגש עם המושלת הכללית של קנדה וראש ממשלת קנדה, ישתתף בסמינר עסקי ישראלי-קנדי ויתארח באירוע הצדעה למדינת ישראל.

ערוץ 7 , כ"ג באדר ב תשע"ט

ריבלין במטוס
ריבלין במטוס
צילום ארכיון: חיים צח / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יצא הלילה (מוצאי שבת) לביקור ממלכתי בקנדה, בהזמנת המושלת הכללית של המדינה ז'ולי פאייט.

בטרם המריא, אמר נשיא המדינה "ישראל וקנדה הן ידידות ותיקות, עם יחסים המבוססים על ערכים משותפים וחזון משותף לעתיד טוב יותר. אנחנו פועלים יחד בתחומי המדע והטכנולוגיה, בתחום החינוך והביטחון, ואני מקווה שהביקור יוסיף ויחזק את היחסים האיתנים בין המדינות אף יותר".

הנשיא ימריא לאחר שנועץ עם רופאיה של רעייתו נחמה בבית החולים בילינסון, המביעים שביעות רצון מההתקדמות בתהליך ההחלמה אותו עוברת נחמה לאחר השתלת הריאה שבוצעה בה לפני כשבועיים.

בבית הנשיא אומרים כי ''בשלב זה נחמה נעזרת בפחות תמיכה של חמצן והיא מתחזקת אט אט. היא עדיין שוהה בהשגחה ביחידה לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון''.

הנשיא יחל את ביקורו מחר באירוע הוקרה לכבוד מגן דוד אדום בטורונטו. את ביקורו הממלכתי יפתח הנשיא למחרת, יום שני, בטקס קבלת פנים רשמי שייערך באוטווה, בבית המושלת הכללית.

במהלך הטקס ינוגנו המנוני שתי המדינות והנשיא יתקבל על ידי משמר כבוד. לאחר מכן יקיים פגישה מדינית עם המושלת הכללית של קנדה. בשעות הצהריים ייפגש נשיא המדינה עם ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו.

לאחר מכן, ריבלין יניח זר באנדרטת השואה באוטווה כשהוא מלווה על ידי ראש הממשלה טרודו. בשעות הערב תארח המושלת הכללית את נשיא המדינה לארוחת ערב ממלכתית.

בבוקרו השלישי של הביקור, יום שלישי, יפתח הנשיא סמינר עסקי ישראלי-קנדי בליווי משלחת אנשי עסקים ישראלים בכירים בהובלת מכון הייצוא והתאחדות התעשיינים.

בשעות הערב ישתתף הנשיא באירוע הצדעה למדינת ישראל בהשתתפות ראשי הקהילות היהודיות ובכירי ממשל קנדיים, ובסופו יעשה את דרכו חזרה לישראל.