אוהלים ושטיח אדום: צפו בהכנות לביקור ההיסטורי של נשיא ברזיל

1500 מ"ר של אוהלים, עשרות מטרים של במות, שטיח אדום באורך 58 מטרים ומאות דגלים ימתינו לנשיא ברזיל המגיע לישראל.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ג באדר ב תשע"ט

אגף 'אמון' (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים) במשרד הביטחון השלים את ההכנות לביקורו הראשון וההיסטורי בישראל של נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, שינחת מחר (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון.

כחלק מההכנות נבנה בשדה התעופה מתחם מאובטח המותאם לטקס קבלת פנים ממלכתי, לאח"מים, בעלי תפקידים ולכ- 100 עיתונאים מישראל ומברזיל.

במרכז רחבת הטקס הוצב שטיח אדום באורך 58 מטרים, במה לעשרות עיתונאים וצלמים, בימת נאומים, מאות דגלי ישראל וברזיל,מתחם לניידות שידור, מגדלי צילום ותאורה, אוהל לאח"מים וחפ"קים לבעלי התפקידים.

בשל התחזית לגשם במהלך הטקס, הקים משרד הביטחון אוהל ענק ברחבת המטוסים, על מנת לאפשר את קיומו התקין של טקס קבלת הפנים בכל מזג אוויר. על המבצע הופקד סמנכ"ל משרד הביטחון וראש אמון, תא"ל (במיל') נתי אפרתי.

ראש חטיבת המבצעים באגף אמון שבמשרד הביטחון, יובל גבאי: "בשבוע האחרון אנשי אמון, יחד עם משרד ראש הממשלה, משרד החוץ ועשרות ספקים וקבלנים, עובדים מסביב לשעון. אנחנו נערכים לכל תרחיש, גם למזג אוויר סוער במהלך הטקס. לכן החלטנו להקים אוהל ענק ולכסות את כל רחבת הטקס, על מנת להבטיח שביקורו בישראל של נשיא ברזיל ייפתח באופן מופתי וללא תקלות".