נתניהו לנשיא ברזיל: אנחנו בפתח של עידן כביר ביחסים בינינו

ראש הממשלה נתניהו ונשיא ברזיל בולסונארו נפגשו בירושלים. ''תמיד נזכור את התפקיד שברזיל מילאה בהחלטה על החלוקה באו"ם''.

ערוץ 7 , כ"ד באדר ב תשע"ט

נתניהו ונשיא ברזיל בולסונרו
נתניהו ונשיא ברזיל בולסונרו
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ברזיל ז'איר בולסונארו קיימו פגישת עבודה מצומצמת וכן פגישה מורחבת בהשתתפות שרים משתי המדינות, בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

נתניהו אמר במעמד חתימת ההסכמים ״אדוני הנשיא ידידי ז'איר בולסונארו. יאיר בעברית. זהו תענוג גדול בשבילי ובשם חברי לממשלה לקבל אותך ואת המשלחת שלך כאן בירושלים.

"אנחנו בפתח של עידן כביר ביחסים בינינו. ברזיל, שהיא אחת מהמעצמות הגדולות בעולם, וישראל שהיא מדינה עתיקה, אבל מעצמה טכנולוגית חדשה. אנחנו תמיד נזכור את התפקיד שברזיל מילאה בהחלטה על החלוקה באו"ם, ושל הנציג שלה אוסוולדו ארניה שהיה נשיא העצרת הכללית של האו״ם.

"אנחנו שמחים שאחרי שנים של יחסים קצת מהוססים אתה החלטת, החלטנו יחד, לפתוח עידן של שותפות ושיתוף פעולה בכל התחומים".

נתניהו סיפר, ''מאז הביקור שלי, הראשון של ראש ממשלה בישראל בברזיל, אנחנו שלחנו שורה של מומחים, של משלחות ישראליות לברזיל בתחומים שונים, ואנחנו עומדים לחתום על שורה של הסכמים בעקבות המגעים הללו, וזו רק ההתחלה.

''אני רוצה שתדע שיש לך כאן עם שאוהב את ברזיל, ומדינה שרוצה שיתוף פעולה הדוק ביותר עם ברזיל תחת הנהגתך. תודה רבה לכם, וברוך בואך לירושלים״, הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו ונשיא ברזיל בולסונארו השתתפו בטקס חתימה על שורת הסכמים בילטרליים בתחומי הביטחון, ביטחון הפנים, התעופה המדע והטכנולוגיה, ומזכרי הבנות בתחומי הבריאות והסייבר.

בפגישה השתתפו גם מ״מ שר החוץ ושר התחבורה ישראל כ״ץ, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר האנרגיה יובל שטייניץ, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא וכן נציגים נוספים.

מהצד הברזילאי השתתפו שר החוץ של ברזיל Ernesto Araújo, שר האנרגיה והמכרות Albuquerque Junior, שר המדע, הטכנולוגיה, החדשנות והתקשורת Marcos Pontes והשר לענייני מודיעין ואסטרטגיה Augusto Heleno וכן נציגים נוספים.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה יארחו הערב את נשיא ברזיל לארוחת ערב במעון ראש הממשלה בירושלים.