משה כהן גדול
משה כהן גדול צילום: באדיבות המצולם

סטארטאפ ישראלי חדש זיהה לראשונה בעיה טכנולוגית אשר פוגעת כמעט בכל חברה הפועלת בישראל ובעצם בכל רחבי העולם.

החברה מצאה גם פתרון אותו רשמה כפטנט במספר מדינות בעולם, לבעיה שנמצאת בכל מבנה אשר זורם בו חשמל, וגורמת לנזקים בציוד (תעשייתי או משרדי), לפגיעות בנפש ולהפסדי כספים גדולים.

הבעיה אותה זיהה הסטארטאפ, היא קיומם של זרמים תועים וזרמים בהארקות בתשתיות החשמל.

עד היום, חברות הבינו שהבעיה קיימת רק כשהחלו תופעות לוואי, כמו למשל, כאבי ראש אצל עובדים, נזקים בציוד ומכשירים שונים ואף התחשמלויות.

אך גם אז, לא ידעו כיצד להתמודד אתה. הסטארטאפ פיתח טכנולוגיה בשם G.E.S אשר מותקנת על לוחות החשמל במבנים תעשייתיים או משרדיים, ויודעת לנטר בזמן אמת, ואף לחזות תקלות שעומדות להתרחש ולהזיק לבני אדם בחברה או לציוד בחברה.

לאחרונה, קיבלה החברה מימון מהרשות לחדשנות בישראל ומשרדים ממשלתיים כבר מגדירים את הפיתרון של החברה כפורץ דרך.

מנכ״ל ומיסד החברה, משה כהן גדול: "כבר 33 שנים שאני בעלים של חברה קבלנית לתכנון וביצוע תשתיות חשמל בתעשייה, ראיתי וטיפלתי בכל תקלה אפשרית. בבוקר אחד לפני 4 שנים, קראו לי לפתור תקלה אשר לא מצאו לה פתרון. כשמצאתי את מקור הבעיה, היא תוקנה מיידית, לאחר שבמשך זמן רב לא ידעו בכלל שיש בעיה. והחמור מכל שלא היתה אינדיקציה לקיומה והאינדיקציה היחידה היתה כאבי ראש של אחד העובדים שנפגע ככל הנראה מהקרינה האלקטרומגנטית שתקלת החשמל גרמה לה".

כהן גדול המשיך, "לאחר מחקר מעמיק, והתייעצות עם פרופסורים מומחים בתחום, הבנתי שמדובר בתקלה עצומה שנמצאת בכל מבנה כמעט בעולם, ואף אחד למעשה לא יודע לאתר או לפתור אותה.

היום, 4 שנים לאחר מכן, אני יודע לומר שלא רק שאנחנו רשמנו פטנט על משהו מהפכני בתחום, אלא אנחנו עומדים לשנות לחלוטין את תחום החשמל ולקחת את ניהול תשתיות החשמל צעד אחד קדימה אל עולם ה IOT. ועל ידי כך, לחסוך בחיי אדם, לחסוך כסף עצום לחברות אשר הפסידו עד היום, מבלי לדעת למה זה קורה ואיך למנוע את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו