איילת שקד
איילת שקד צילום: פלאש 90

שמונה ימים לבחירות: יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד תקפה היום (שני) את אבי האקטיביזם החוקתי, נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק.

את הדברים אמרה שקד בכנס סגור של ראשי המועצות האזוריות וסגניהם שנערך במלון יערות הכרמל.

"ב-30 השנים האחרונות הוביל אהרון ברק הפיכה", אמרה שרת המשפטים. "הוא נטל לבג"ץ סמכויות שאף אחד לא העניק לו. המהפכה החוקתית של אהרון ברק שיתקה בהדרגה את מערכות הממשל בישראל. שרים פוחדים לקבל החלטות. יועצים משפטיים שולטים בממשלה. מדינת ישראל תקועה ונבוכה".

"בארבע השנים האחרונות קידמתי מהפיכת נגד באמצעות מינוי שופטים מרוסנים הרבה יותר. כעת, הגיע הזמן להשלים את המלאכה", הוסיפה שקד והסבירה, "בממשלה הבאה, נדרוש בהסכמים הקואליציוניים, שכל המפלגות יתמכו ביוזמות שלי בתחום המשפטי, בדיוק כפי שנתניהו קיבל בקדנציה האחרונה בתחום התקשורתי".

"ועל כן, אני אומרת כאן בצורה ברורה: בארבע השנים הבאות שלי כשרת המשפטים, אבטל את המהפכה החוקתית של אהרון ברק. הממשלה תחזור למשול. השופטים יחזרו לשפוט. מדינת ישראל תחזור לנצח", הצהירה שקד.

הדברים של שקד מגיעים לאחר שלפני כשבועיים הציגה את תכנית 100 הימים לתחילת הקדנציה הבאה: 1. ביטול הוועדה למינוי שופטים לשופטי עליון, ובמקום זה, ימונו כך: שרת המשפטים תביא מועמד לאישור הממשלה והכנסת. 2. יתקיים שימוע ציבורי לשופטי עליון. 3. העברת פסקת ההתגברות במתכונתה המלאה. 4. שר יוכל לייצג את עצמו בבית המשפט, גם בניגוד לדעת היועץ המשפטי שלו. 5. העברת חוק היועמ"שים.

כעת שקד קובעת כי הימין החדש ידרוש במשא ומתן הקואליציוני לאפשר את יישום התכנית, בדיוק באותה מידה בה נתניהו דרש מהשותפות הקואליציוניות לאפשר לו יד חופשית בכל תחום התקשורת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו