רון קוקיא הי"ד
רון קוקיא הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזרו בצהריים (שני) עונש של מאסר עולם ו-20 שנות מאסר נוספות על המחבל חאלד אבו ג'ודה שרצח את סמל רון יצחק קוקיא הי"ד בנובמבר 2017 בעיר ערד.

בגזר הדין נקבע עוד כי המחבל ישלם למשפחתו של קוקיא את הפיצוי המקסימלי שניתן לקבוע בהליך פלילי בסך 258 אלף שקלים.

משפטו של זאהי, אחיו של המחבל הרוצח, אשר מואשם בעבירה של ניסיון רצח, עדיין מתנהל.

"ילד קסום וכובש לבבות" אמו של רון יצחק קוקיא ז"ל סופדת

במהלך הדיונים במשפטו של הרוצח דרש אביו של רון הי"ד, בועז קוקיא, להטיל עונש מוות על הרוצח, "מדינת ישראל אינה עושה מספיק כדי להילחם ולהפחית את הטרור. אנו מצפים מהפרקליטות לדרוש עונש מוות לרוצח השפל שהוא אזרח ישראלי שבגד במדינתו".

"אין שום סיבה להחזיק בכלא רוצחים שפלים הנדונים למאסר עולם. אני מקווה שחוק עונש מוות יקודם בכנסת ויקרה כמו גם חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית, המסיתה לטרור ומשלמת למשפחות הטרוריסטים ובכך מחוללת את כל מעגל הטרור בישראל", אמר האב.

קוקיא התייחס גם למשפחת הרוצח ממנה צמח המחבל ואמר "עברו כמעט שישה חודשים מרצח רון ואבי הרוצחים עודה אבו גודה לא גינה את המעשה. עודה הוא זרע הפורענות, בכך שיש לו כמה נשים שחלקן לא רשומות כחוק כמו אימו של אחד הרוצחים שהיא פלסטינית.

''אנו דורשים מהרשויות לטפל פלילית ואזרחית באב הרוצחים בגלל שעבר על החוק לפני הרצח ובמיוחד אחריו, בכך שהחזיר את אם הרוצח פעמיים אחרי גירושה והוסיף חטא על פשע''.

לדברי האב השכול, ''אי הטיפול עד כה בהפקרות של אבי הרוצחים ע״י הרשויות מהווה הזנחה בתפקידם ואחריותם, ויגרום במגזר הבדואי לזלזול ואי כיבוד החוק דבר אשר יביא לפעולות טרור נוספות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו