הגדר המושלמת לגינה - במבוק

כל מה שאתם צריכים לדעת על גדרות במבוק ואפילו המלצה לרכישה.

תגיות: גדר כלכלה
ערוץ 7 , כ"ה באדר ב תשע"ט

הגדר המושלמת לגינה - במבוק-ערוץ 7
במבוק. אילוסטרציה
צילום: iStock

להרבה ישראלים יש חלום על בית עם גינה - ויש גם לא מעט שמצליחים להגשים את החלום.

כשכבר יש בית פרטי עם גינה חשוב לטפח אותה ובמקביל לוודא שהיא מוגנת מפני כניסת גורמים לא רצויים, והפתרון שמאפשר לכם לסמן וי על שני הסעיפים, אסתטיקה ופרטיות, הוא גדר מבמבוק.

מה חשוב לבדוק כשמחפשים גדר מבמבוק?

כשמחפשים גדר במבוק יש 4 פרמטרים עיקריים שחשוב לבדוק: עובי, שיטת החיבור, גובה וצבע.

עובי

החלוקה המקובלת של גדרות במבוק לפי העובי היא ל-4 קבוצות - במבוק דק, במבוק רגיל, עבה ועבה במיוחד. ככל שהבמבוק עבה יותר כך הוא בעל נוכחות בולטת יותר, אבל מצד שני גם לבמבוק הדק (עובי של בערך סנטימטר אחד) יש אסתטיקה נעימה ולפעמים דווקא הוא הבחירה הנכונה ביותר.

שיטת חיבור

כמעט תמיד גדרות הבמבוק מגיעות אלינו כשהקנים מחוברים זה לזה והגדר מוכנה להתקנה פשוטה ומהירה. כדאי לבדוק את שיטת החיבור - אופציה אחת היא חוט ברזל שמושחל דרך הקנים ואופציה שנייה היא חוט ברזל שמלופף סביב הגדר.

גובה

גובה גדרות במבוק הוא בדרך כלל מטר אחד, שני מטרים או מטר וחצי. הבחירה היא בהתאם למידת הפרטיות הרצויה ולהעדפות שלכם מבחינת החיבור לסביבה - למשל, אם יש נוף יפה עדיף לבחור בדרך כלל גדר נמוכה יחסית.

צבע

יש גדרות מבמבוק בצבע טבעי ויש גדרות מבמבוק בצבע לא טבעי. הגוונים הטבעיים הם בעיקר צהבהבים וגם ירקרקים, ויש גם במבוק שחור.

הגוונים הלא טבעיים הם בעיקר ממשפחת החומים והאדומים. הבחירה בין כל האפשרויות היא בעיקר אסתטית, ועוד כדאי לדעת שהבמבוק עובר בכל מקרה טיפולים שונים כדי למנוע הופעת חרקים מזיקים או טחב.

היתרונות החשובים של גדרות במבוק

גדרות הבמבוק מספקות כאמור פתרון אסתטי ונוח מאוד להתקנה - עם עמודי ברזל או על בסיס גדר קיימת. עוד סיבה טובה לבחור בבמבוק היא שתחזוקת גדר מחומר זה היא פשוטה במיוחד, וכל מה שצריך לעשות הוא לצבוע עם שמן שקוף אחת למספר שנים.

בנוסף, גם מבחינה אקולוגית כדאי לבחור בבמבוק: זהו צמח שזקוק למעט מאוד משאבים כדי לצמוח, אין צורך בדישון ובחומרי הדברה ובהתאם הגדר שעשויה ממנו היא מוצר ידידותי לסביבה. כשקונים גדרות במבוק במקום הנכון, מצטרף ליתרונות גם הרווח הכספי.

איך למצוא גדר איכותית במחיר משתלם?

אחרי שאנחנו מבינים איזו גדר במבוק אנחנו צריכים, אפשר להתפנות לחיפוש המקום הנכון לקנייה. כדאי להעדיף אתרים שמתמחים במוצרים לגינה ובהתאם יחזיקו במלאי מגוון רחב של גדרות במבוק במחיר זול - כך שלא תצטרכו להתפשר על הגדר שאתם רוצים ומצד שני לא תשלמו מחיר גבוה מדי.

כמו כן מומלץ להעדיף מי שמוכרים גדר במבוק עם משלוח עד הבית כמו למשל אתר הכל בו לגן.

רוצים מוצרים לגינה בזול? בקרו באתר הכל בו לגן