וייס: כן לתוכנית שמיר לא תוכנית טראמפ

יו"ר תנועת 'נחלה', דניאלה וייס, מספרת לערוץ 7 על ההיערכות לצעדה מיוחדת שתתקיים מחר (שלישי) בירושלים תחת הכותרת 'כן לתכנית שמיר, לא לתכנית טראמפ'.

וייס מציינת כי הצעדה, שתתקיים שבוע לפני ההליכה לקלפיות, תחל מאצטדיון טדי ועד לבית ראש הממשלה, שם הציבה תנועת 'נחלה' משמרת מזה שלושה חודשים.

על הבחירה להציב את יצחק שמיר המנוח כדגלה של הדרישה להיאחזות בארץ ישראל מסבירה וייס בתכנית אותה קידם בשעתו שמיר כשהקים 15 צוותי עבודה להכשרת כלל שטחי יהודה ושומרון לבנייה יהודית מאסיבית ולקליטתם של שני מיליון תושבים בישובי וערי באזור.

בדבריה מציינת וייס כי שמיר וצוותי העבודה לא התעלמו מהנוכחות הערבית בשטח, אך עם זאת ראו בשישה מיליון הדונם של איו"ש בסיס נרחב להיאחזות יהודית משמעותית ומאסיבית. הצוותים פעלו במשך שנה וחצי מתוך תפיסה שהאזור כולו שייך לעם ישראל.

"במשך השנים הקונספט הזה הלך והידלדל, הלך ונרמס, וכשאומרים לנו להיות מעשיים אנחנו אומרים שאין דבר מעשי יותר ממימושה של תכנית קיימת. את אותם שטחי קרקע שערבים השתלטו עליהם תצטרך הקרן הקיימת לרכוש".

בדבריה מביעה וייס תקווה כי הליכוד יהיה מי שיישא בגאון את דגל ההתיישבות אל מול השמאל הנערך להפגנה גדולה בכיכר רבין במוצאי שבת. תוך כדי כך היא מגלה שגם היא הזמינה את הכיכר למפגן של מחנה הימין ביום ראשון. זאת בהמשך להפגנת הענק שהובילה טרם הבחירות הקודמות.

לשאלתנו אומרת ויס כי התיקו הפוליטי בין הליכוד למפלגתו של בני גנץ מאוד מדאיג אותה. בעיניה אין שום ספק בהיות גנץ לפיד וחבורתם, כלשונה, אנשי שמאל ובעיניה העובדה שהנהגת 'כחול לבן' מנסה להסתיר את עמדותיה השמאליות היא הסכנה הגדולה.

בהקשר זה היא מזכירה את דבריו של גנץ על משאל עם בסוגיית עקירתם של ישובים יהודים. "איך הוא מעז לעשות דבר כזה? אני נדהמת מהאווילות והרשעות. לגרש יהודים בהיקף של גירוש יהודי ספרד מלב ארץ ישראל. והוא אומר שהוא לא שמאלן?".

וייס דוחה גם רעיון של עקירת מספר ישובים תמורת החלת ריבונות באזורים אחרים כחלק מתכנית טראמפ. "אין אפשרות לשום ויתור ושם פשרה, לא תמורת ריבונות על X או כל צ'ופר. שום ויתור שום כניעה ושום חלוקת הארץ בשום מצב", אומרת וייס ומקווה שהחלק האנושי יגבר בליבו של דונלד טראמפ על החלק העסקי, ומתוך כך יבין שאין לקדם תכניות מעין אלו.

בסיכומם של דברים נשאלה באשר להצבעתה והיא שבה ומבהירה כי על אף הביקורת שיש לה על התנהלותו של נתניהו בכוונתה להצביע בעדו משום שאינה רוצה "ממשלת שמאל שהיא גם עוינת לדברים שהם ביסוד היהדות כמו שמירת שבת. אני רוצה ימין יהודי שורשי שגם ישמור על ארץ ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו