סופית: המחבלת גורשה משטח גרמניה

בעקבות פעילות של המשרד לנושאים אסטרטגיים יחד עם ארגונים פרו-ישראלים: המחבלת ראסמייה עודה גורשה סופית מגרמניה.

ניצן קידר , כ"ה באדר ב תשע"ט

השר גלעד ארדן
השר גלעד ארדן
צילום: פלאש 90

הרשויות בגרמניה החליטו לגרש את המחבלת ראסמייה עודה מהמדינה, בעקבות פעילות דיפלומטית ישראלית.

לפני כשבועיים, בעקבות לחץ של השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, שגרירות ישראל בברלין וארגונים יהודיים בגרמניה בוטלה הופעתה של המחבלת, פעילת ה-BDS, באירוע חרם בברלין.

במקביל, גרמניה ביטלה את הויזה של עודה ודרשה שתעזוב את המדינה. למרות ניסיונותיה של עודה ושל תומכיה להשאירה בברלין, לרבות פניה לשתי ערכאות משפטיות, הכריעו הרשויות בברלין, כי אין לאפשר לה להישאר ולהשמיע את התעמולה הפוליטית האנטי ישראלית שלה והיא עזבה את המדינה היום (שני) בליווי המשטרה הגרמנית.

בשנים האחרונות היא הפכה למרצה מבוקשת בכנסים של ארגוני BDS, לרבות בקמפוסים בארה״ב. בשנה שעברה גירשו אותה הרשויות בארה"ב בגין דיווח שקרי לרשויות.

ודה מופיעה בדו"ח "מחבלים בחליפות" של המשרד לנושאים אסטרטגיים שפורסם לפני כחודש, וחשף את קשרי הטרור בין ארגוני הטרור לבין ארגוני ה-BDS.עם פרסום הדו״ח פתח השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן בקמפיין מדיני מול מקביליו באירופה, לרבות שר הפנים הגרמני הורסט זהופר, בבקשה שלא לתת לגיטימציה או מימון לאישים וארגונים המופיעים בדו״ח.

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, אמר כי "רסמייה עודה, המתחפשת לפעילת זכויות אדם, היא טרוריסטית מורשעת ופעילת BDS, שהגיעה לברלין במטרה לקדם את האג'נדה האנטישמית שלה ושל חבריה".

"זהו ניצחון נוסף לישראל מול קמפיין ה-BDS. אני והמשרד לנושאים אסטרטגיים שבראשותי נמשיך לפעול כדי לחשוף את הפנים האמיתיות של ארגוני ה-BDS הקוראים לחיסולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", דברי ארדן.