משכורת מרץ תועבר למחבלים ולמשפחות השהידים

על פי הנחיית אבו מאזן, הרש"פ תעביר השבוע את משכורת מרץ למשפחות השהידים ולאסירים הביטחוניים.

דלית הלוי , כ"ו באדר ב תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

משרד האוצר והתכנון הפלסטיני הודיע על העברת המשכורות של חודש מרץ למחבלים הכלואים בישראל, למחבלים משוחררים, למשפחות שהידים ולמחבלים שביצעו פיגועי טרור ונפצעו בהם.

בהודעה הודגש, כי העברת הכספים מבוצעת בהתאם להנחיות יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן).

בנאום שנשא שלשום בוועידת הפסגה הערבית בתוניסיה חזר אבו מאזן על מחויבותו לתמיכה בפלסטינים שהשתתפו במאבק נגד ישראל ובבני משפחותיהם.

"(ישראל) עצרה לאחרונה חלק גדול מהכספים שהיא גובה ולוקחת מהם נתח, ואלה ידועים בשם כספי הסליקה שסכומם מגיע למאתיים מיליון דולר בחודש, וזאת באמתלה שאנו משלמים משכורות למשפחות של האסירים, השהידים והפצועים, דבר שנחשב הפרה של ההסכמים", אמר אבו מאזן.

אבו מאזן הוסיף: "עניין זה אינו נמצא בהסכם כלשהו בינינו לבינם, וזו הסיבה שאנו מתעקשים לקבל את כל הכספים שלנו ללא קיזוז. אמרנו ואנו אומרים לישראל ולעולם כולו שאנו לא נתנער מבני עמנו, ובפרט מאלה אשר הקריבו מעצמם, ואנו נמשיך לתמוך בהם, אפילו באמצעים הכספיים האחרונים שיעמדו לרשותנו".

ביום ראשון חתם שר האוצר משה כחלון על הצו המורה לקזז 42 מיליון שקלים בכל חודש מכספי המסים שישראל מעבירה לידי הרשות הפלסטינית.

הקיזוז נעשה על פי החוק שאישרה הקואליציה בקיץ שעבר, בתום מאבק ממושך, לנוכח המשך תשלומי משכורות הטרור שמעבירים הפלשתינים למחבלים ולבני משפחותיהם.

הקיזוז יבוצע בכל חודש לאורך שנת 2019, בסכום כולל של 504 מיליון שקלים, בהתאם לדו"ח מערכת הביטחון שהוצג לקבינט לפני כחודש.