לאה גולדין
לאה גולדין צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ד"ר לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין ז"ל, תקפה בחריפות את ההתבטאויות והשימוש הציני שעושים, לדבריה, בחיילים החטופים במסגרת קמפיין המפלגות. במרכז הביקורת שלה - שר החינוך נפתלי בנט.

"כאמא לאמא - גועל נפש", אמרה גולדין לאילה חסון כשנשאלה על התבטאויותיו של השר בנושא המנהרות, "אני מכירה את השר בנט משחר ילדותו. זה השר ששותף לכל ההחלטות הללו כחבר קבינט ואנחנו בקשר איתו מהיום הראשון כדי להחזיר את הדר בראש זקוף. במקום, הוא בוחר לעשות שימוש פוליטי בהדר למען ניגוח פוליטי".

גולדין המשיכה ושאלה: "איפה הוא היה כבר ארבע שנים? גועל נפש. זו גם השאלה שלי לכל הטוענים לכתר בבחירות הנוכחיות. כולם היו שם. ביבי רה"מ, גנץ רמטכ"ל, בוגי שר ביטחון, ברביבאי ראש אכ"א. כל אלו שלחו את הדר לעזה והם ערבים להחזרתו. אני אשמח לשאול את השאלה הזו, מי יחזיר את החיילים?"

"נעזוב את הכאב. נשאיר אותו לאחרי שהדר יחזור. בינתיים הוא יצא להילחם בצוק איתן ובינתיים הוא ואורון שאול לא שבו. בשני המקרים הכריזו עליהם כחללים תוך כדי מלחמה, לראשונה במדינת ישראל. יש משהו נוסף שמשום מה לא מחלחל במאבק שלנו להשיב את הדר. יש לנו הבטחה של רה"מ שלא תהיה הסדרה ללא השבת החיילים כבר למעלה מארבע שנים. מזוודות עם דולרים עוברות לעזה, מה יכול להיות יותר הגיוני מאשר לעצור בדולר השני ולומר 'עכשיו תחזירו את החיילים' ולהפעיל לחץ על חמאס?

''מנגד יש לנו תהליך מובנה של הסדרה וסיוע הומניטרי כשאין בקשה של ממשלת ישראל בקצה להחזיר את החיילים. בשבוע שעבר ישבתי באולפן שידור כשמימני פרשנים צבאיים בזמן שטילים נורים לעזה ואמרו לי שזה לא קשור. זו ההצלחה של ביבי, להפוך את בעיית החיילים החטופים לבעיה אישית ופרטית של משפחת גולדין ואורון.

גולדין הוסיפה: "מהיום הראשון אני טוענת שצריך להפוך את המשוואה ולדרוש הומניטרי בתמורה להומניטרי. זה בניגוד לחוק הבינלאומי לתת כסף לאויב. השבת החיילים היא עבור החיילים הבאים שיצאו לקרב שידאו שלא מפקירים אותם. החוק בינלאומי מחייב את נותני הסיוע ההומניטרי לוודא שמי שמקבל את הסיוע מרצה את החוק ולא מפר אותו. מכיוון שהכל ידי חמאס זה הזמן לעמוד בראש זקוף מולו ולהחזיר את החיילים. בכל משא ומתן בוחנים את אמינות הפרטנר שלך. מה יכול להיות יותר נכון ממבחן אמינות של החזרת החיילים? זו החובה הלאומית שלנו.

''הצלחנו להיכנס לתהליך השתקה מטורף. לא יכול להיות שהשבת החיילים לא קשורה לאירועי עזה. ההיפך הוא הנכון. מבזים לנו את החיילים ואת משפחותיהם ואנחנו מאבדים את ההרתעה. המלחמה היא אחרי המלחמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו