אילוסטרציה
אילוסטרציה Istock

בכירי משרד הבריאות חשפו תוכנית חדשה שנבחנת בפיילוט במחוז חיפה, במסגרתה יגיעו אחיות "טיפת חלב" עד לביתן של אימהות חדשות כדי לסייע לאמהות ולייעץ להן בכל הנוגע לטיפול בתינוק.

מנכ''ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי "האתגרים בהורות החדשה יותר ויותר מורכבים וצריך להמציא את השירות של טיפות החלב מחדש שיכלול יותר שעות טיפול, שיהיה פתוח אחר הצהריים ובימי שישי, שיכלול יותר שירותים כמו ייעוץ שינה ותזונה ולכלול ביקורי בית בילד הראשון.

''אנחנו מחויבים לשירות ואחד הדגשים שלנו לממשלה החדשה זה תגבור משאבים וכוח אדם למערך שירות טיפות החלב״, סיפר בר סימן טוב.

פרופ' שמואל רשפון, רופא מחוז חיפה במשרד הבריאות שהמחוז שלו יחל את הפיילוט לראשונה, אמר כי "מדובר ברפואה ציבורית מן המעלה הראשונה. אני סמוך ובטוח שהאימהות החדשות ייהנו מהמפגש הפורה עם אחיות טיפת חלב של המחוז. זוהי רפואה ציבורית, אמיתית, נגישה לכל. מחיפה תצא הבשורה לכל הארץ".

פרופ' איתן כרם, יו"ר עמותת גושן, הסביר שככל שההתערבות נעשית מוקדם יותר, סיכויי ההצלחה גדולים יותר בעלויות נמוכות יותר. "תפקיד רופאי הילדים לא רק להיות במרפאה אלא להיות מעורב בחיי הקהילה ולהכיר מקרוב את התנאים בהם הילדים גדלים. להרבה הורים חסרים כלים המותאמים למציאות כיום שהיא דינמית יותר ושונה מזו שבה הם גדלו בה. הילדים בישראל הם 30% מהאוכלוסייה אבל 100% מהעתיד שלנו ולכן חשוב שנשקיע בהם את מירב המשאבים".