גרביים
גרבייםצילום: ללא קרדיט

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו והעניק לו במתנה גרביים.

הפגישה נערכה באוטווה בירת קנדה, במסגרת ביקורו הממלכתי של הנשיא במדינה. בפגישתם ביקש הנשיא להודות לראש הממשלה טרודו על ידידותו ועל כך שגילה מנהיגות אמיתית בנכונותו לנקוט עמדה מוסרית ברורה וחריפה נגד אנטישמיות על כל צורותיה.

במסגרת הביקור נדרש ריבלין לבצע שליחות מיוחדת של רעייתו נחמה, השוהה בבית החולים בילינסון ומחלימה מהשתלת הריאה שעברה לפני שלושה שבועות.

על פי הדיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות', הנשיא צויד על ידי רעייתו בגרביים מיוחדים שאותם רכשה מהמעצבת מעין גוטפלד, בוגרת בית הספר לעיצוב שנקר במגמת טקסטיל והדפס.

גוטפלד, דור שלישי לבעלי מלאכה ונכדה לאחד המורים הראשונים בבצלאל, מייצרת גרביים בהדפסים בהשראת מקומות שבהם עברה בחייה, בין היתר זיכרונותיה משכונות ירושלים, המאוירים על אחד הזוגות שהעניק הנשיא לטרודו.

ריבלין וטרודו
ריבלין וטרודוצילום: מארק ניימן / לע״מ

טרודו, אספן הגרביים המפורסם בעולם, הנוהג להפתיע בהופעותיו הפומביות עם גרביים צבעוניים ומרהיבים, שמח מאוד במתנה המרגשת וביקש למסור לנחמה החלמה מהירה.

כאמור, הנשיא ריבלין הודה לטרודו על תמיכתה של קנדה בישראל בזירה הבינלאומית ועל עמידתו האיתנה נגד ביטויי BDS ואנטישמיות, והביע ציפייה כי התמיכה הקנדית תבוא לידי ביטוי גם בהתנגדותם למהלכים חד צדדיים פלסטיניים נגד ישראל וכנגד היחס המפלה כלפי המדינה במוסדות הבינלאומיים.

השניים דנו בסוגיה האיראנית והנשיא ציין לטובה את החלטת הפרלמנט הקנדי על הקפאת היחסים עם איראן ואת ההכרזה על משמרות המהפכה כארגון טרור.

״איראן מובילה את התבססות הציר השיעי בעיראק, סוריה, לבנון ותימן ובפעולותיה, מחריפה את המתח הסוני - שיעי, העלול להביא להסלמה אזורית ולאיים על העולם כולו״, אמר הנשיא והדגיש כי ״אסור לעולם לאפשר התבססות איראנית. בלימת ההתבססות האיראנית תושג רק באמצעות לחץ בינלאומי מתואם ופעולות צבאיות נקודתיות בכל עת שנדרשת״.

הנשיא הבהיר כי בנוסף לפעולות אלו יש לצמצם את חופש הפעולה הכלכלי ולנתק ערוצי מימון לאיראן נוכח תמיכה איראנית בארגוני טרור.