מצדיעים לאלופים
מצדיעים לאלופיםצילום: עלי שיח

אירוע המחווה השנתי למען שחקני "ליגת האלופים" - ליגת הכדורסל הראשונה והיחידה במדינת ישראל המיועדת לשחקנים עם מוגבלויות מנטליות נערך היום (שלישי).

אירוע המחווה התקיים במעמד קהל גדול ושחקני בית"ר ירושלים שהגיעו על מנת להעצים את השחקנים המיוחדים ולהעביר להם את המסר - "אתם חלק בלתי נפרד מהקהילה". האירוע התקיים לרגל "יום מעשים טובים ובשיתוף עמותת "רוח טובה".

"ליגת האלופים" הוקמה ומנוהלת על ידי מינהל תרבות חברה וספורט בעיריית ירושלים (מחלקת צמי"ד ואגף הספורט) וארגון "עלי שיח" הפועל משך שנים רבות לקידום האוכלוסייה המיוחדת בישראל.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, ציין באירוע "ירושלים ניצבת בראש הערים הרגישות כלפי 'השונה' וליגת האלופים היא ההוכחה עד כמה הלב הירושלמי גדול ומכיל כל אחד, ואנו נמשיך לתמוך, לפעול ולקדם את האוכלוסיות המיוחדות של העיר ירושלים".

הרב חיים פרקל, מייסד ומנכ"ל "עלי שיח", אמר למשתתפים, "הפרויקט הזה מסמל בעיני את השותפות החשובה בין כל הגורמים בירושלים שעוסקים במלאכת הקודש - קידום אנשים עם מוגבלויות. לעולם לא נירתע מלפרוץ דרכים חדשות עבורם, למען שילובם בקרב הקהילה."

אריאלה רג'ואן- סמנכ"לית וראשת מנהל תרבות חברה וספורט, סיפרה "בכל שנה אני מתרגשת לראות עד כמה הקהילה שלנו מחבקת את השחקנים המיוחדים של 'ליגת האלופים' ונותנת להם תחושה של שווים. הליגה הזו היא גשר איתן של אהבה, שותפות והכלה".

איציק קורנפיין, מנהל אגף הספורט, הוסיף, "זוהי זכות גדולה לאגף הספורט להיות שותף לפעילות חשובה ומרגשת שכזו".

מוני ברוש, מנכל מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, הדגיש, "כבוד גדול עבור המועדון ליטול חלק קבוע באירוע שכזה, אך טבעי עבורנו כיוון שאנו עוסקים בפעילות קהילתית כל העת וביום המעשים הטובים זה מקבל משנה תוקף- שיתוף הפעולה מהווה חלק בלתי נפרד מחזון המועדון והגשמתו".