מה חושב הרב אמסלם על סמים ולהט"ב?

הרב חיים אמסלם, שכיהן בעבר כחבר כנסת מטעם ש"ס, טוען שלגליזציה "באיזשהו מקום מצווה". על הומואים ולסביות "צדיק באמונתו יחיה".

תגיות: חיים אמסלם
ערוץ 7 , כ"ו באדר ב תשע"ט

הרב חיים אמסלם, שכיהן בעבר כחבר כנסת מטעם ש"ס, התייחס היום (שלישי) באולפן YNET למצע מפלגת זהות.

"לגליזציה כמובן היא חלק מהעניין, ואולי גם הדבר שכולם נתפסו עליו, זה מאוד מרתק. ברגע ששמעתי על זה, חשבתי סמים ונבהלתי. אמרתי, בוא נלמד את הדבר הזה, ונחשפתי לצורך האמיתי של אנשים שבשבילם הלגליזציה זאת שאלה של חיים ומוות. אבל זה לא נכון, זה פשוט לא נכון. יש פה כוחות מאוד גדולים שמנווטים את השוק לצורכי תעשייה.

"אני מסתכל קודם כל על האנשים שצריכים את זה", מסביר אמסלם. "זו לא רק שאלה של מחויבות, זה אפילו באיזשהו מקום מצווה. ברשימה שלנו יש חבר במקום התשיעי שהוא סופני. הקנאביס פשוט מאריך את ימיו. אז אני לא יכול לעמוד מנגד".

הוא הבהיר כי מפלגתו תומכת בנישואים אזרחיים לכל אחד ואחת במדינה, בדגש על יהודים שבוחרים שלא להתחתן דרך הרבנות. "אתה יודע מה מפליא אותי? שחבריי החרדים הם בורים. הם לא יודעים שאת זה כתב הרב הראשי לישראל לפני עשרים שנה בספרים שלו.

"הגיע הזמן להפסיק את חילול השם, שכופים על ציבור ענק ללכת להתחתן ברבנות כשהוא לא רוצה. ואז מה הוא עושה? הוא אומר, 'לא רוצה ללכת לרבנות ולא רוצה גם רב מחוץ לרבנות, אני הולך לקפריסין'. אז אני מציע שמי שירצה להתחתן ילך לרבנות המקומית, ויירשם לנישואים כדת משה וישראל. מי שלא רוצה - שיעשה זאת בנישואים אזרחיים או לא יעשה בכלל".

על קהילת הלהט"ב אמר "מאחר שאנחנו דוגלים שהמדינה לא תיכנס יותר לחיים הפרטיים של האזרח בנושא הזה, זה לא עניין שלי, שיעשה מה שהוא רוצה".

כרב בישראל, לא נתתי ולעולם לא אתן לגיטימציה לדבר שהתורה מתנגדת לו. אי אפשר לבקש את זה ממני. אבל מה כן? התורה מסכימה לי להפסיק להביא את היהדות בצורה של כפייה על אחרים שלא רוצים. כתוב צדיק באמונתו יחיה, אז אנחנו אומרים איש באמונתו יחיה. ברור שזה מפריע לי, הייתי רוצה אחרת, אבל כמובן לא בבריקדות, לא בפשקווילים, לא בהשמצות, לא בהעלבות".