הרב פרץ: ממשיכים בדרך הציונות הדתית

יו"ר איחוד מפלגות הימין התייחס אחר הצהריים לתהליך האיחוד בין המפלגות ותקף את שופטי בית המשפט העליון על פסילת מועמדותו של בן ארי

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ו באדר ב תשע"ט

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, השתתף אחר הצהריים (שלישי) בכנס התורה שבעל פה השלישי במכללת אורות ישראל באלקנה.

הרב פרץ נשאל מהקהל, "מדוע היה כזה ריב לפני האיחוד?". בתשובה לשאלה אמר הרב פרץ, "לא היה ריב בכלל. היו חילוקי דעות, ישבנו ואנחנו מתנהלים ביחד באחווה ורעות והזמן יוכיח כמה זה ככה. הכל בסדר עם האיחוד הלאומי ואיתנו".

הרב פרץ הוסיף, "גם עם עוצמה יהודית לא היו וויכוחים, היה בירור של הסוגיה – האם אנחנו זורקים מאה אלף קולות. היה לנו ברור שאנחנו חייבים ששלטון הימין בראשות ביבי ימשיך והחלטנו החלטה שאומרת אנחנו שומרים את כל הכוחות וזה אחריותנו הלאומית".

בהמשך הדגיש הרב פרץ כי הוא איננו שמח על דחיקת מועמדי עוצמה יהודית בעקבות פסיקת בית המשפט העליון, "אני הגשתי את הבג"ץ שבן גביר יהיה במספר חמש. רציתי את זה. אני חושב שזה הגון. הלוואי שייכנס ואני בעד. רציתי שיהיה חמישי. ממש".

הרב פרץ תקף גם את פסילת בן ארי בידי שופטי בג"ץ, "אני חושב שמה שבג"ץ עשה שהכניס את עופר כסיף לכנסת ולדיון הדמוקרטי, כשכסיף אומר לפעול נגד חיילי צה"ל בפועל, ומנגד אבא לשני חיילים בצה"ל לא יכול להיות שם – אני חושב שזו בושה שיש איפה ואיפה וגם זה מחייב תיקון".

בתשובה לשאלה אודות המכנה המשותף בין מפלגתו לבין עוצמה יהודית השיב הרב פרץ, "שאלתי אם יפגעו או ידברו סרה בחיילי צה"ל - אמרו שלא. האם רומזים או אומרים שאפשר לפגוע בערבים חפים מפשע – התשובה היתה לא. יש ניואנסים שונים בדיבור או בעוצמת הדיבור. זה לא עופר כסיף או חנין זועבי שרוצים לפגוע במדינת ישראל".

חגית ריין, אמו של רס"ן בניה ריין הי"ד, שאלה את הרב פרץ, "ציפיתי לאישה תורנית עם כיסוי ראש מלא, אין לי שום דבר נגד מי שבחרתם אבל הציפייה היתה למישהי תורנית".

בתשובה לשאלתה אמר הרב פרץ, "אני יכול להגיד שהוועדה המסדרת הזאת הייתה וועדה שקבעה את הדברים פחות או יותר כשהגעתי. בוועדה הזאת ישבו רבנים גדולים ואנשים גדולים וההחלטה היתה משותפת על אופי האישה, כך שתוכל להתאים למנעד הגדול של הציונות הדתית שגם אלקנה נמצא בה וגם גבעת שמואל וגם אלון מורה וגם אופקים..."

במהלך הדברים נשאל הרב פרץ, "האם תלכו בחזית משותפת עם הימין החדש אחרי הבחירות?", בתשובה ענה הרב פרץ, "לא אני פרשתי. כל מי שיש לו עמדה מוצקה כלפי ארץ ישראל וכלפי אופיה הדתי של מדינת ישראל, אשמח מאוד לשתף אתו פעולה ואני בטוח שנהיה באותה קואליציה ונחשוב ביחד. אני לא פוסל דברים על הסף. יש בינינו הבדלים... זו היתממות להגיד שאין הבדלים. כי יש הבדלים. אני סומך על כל אחד ואחת שיבחן את הדברים במבחן של מאה ושבע עשרה שנה מהיום שבו הרב ריינס אמר מתחילים בדרך של הציונות הדתית. אנחנו ממשיכים את הדרך הזאת ועושים את זה בגאון וכבוד רב וענווה עם דגלה של תורה, ארץ ישראל ועם ישראל, מהמקום הכי מחבר את כל גווני העם ואשמח מאוד שכולנו נהיה שותפים בבית הזה בית הציונות הדתית".

test770