שרה נתניהו
שרה נתניהוצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מסמך בכתב ידה של רעיית ראש הממשלה, אשר פורסם הערב (שלישי) בחדשות 12, חושף כי שרה נתניהו גילתה מעורבות פעילה בניסיון לאסוף מידע מכפיש על נפתלי בנט ועל רעייתו גילת.

על פי הדיווח, המסמך נכתב לקראת בחירות 2013, בעקבות פעולתו של חוקר פרטי שהפעיל איש עסקים המקורב לשרה נתניהו בניסיון לאסוף מידע מכפיש על בנט.

נתניהו, שלא היתה מרוצה מתוצאות האיסוף, העבירה את השגותיה בכתב יד ודרשה להעמיק את הבדיקה בהיבטים שונים.

כך למשל כתבה נתניהו במסמך, "מתוך הממצאים לא ניתן להבין האם סיים או לא סיים תואר במשפטים באוניברסיטה העברית, כמה שנים למד שם?"

"האם פוטר או לא פוטר מעבודתו אצל נתניהו??? ומתי??? האם פוטר או לא פוטר מעבודתו מעבודתו כמנכ"ל יש"ע?? אם פוטר, מדוע פוטר?? ומתי?", הוסיפה.

בהמשך המסמך התייחסה נתניהו לרעייתו של בנט, גילת. "טענתם, שאשתו חזרה בתשובה לפני 13 שנה!", כתבה נתניהו, "איך אתם מסבירים שלפני כ-5 שנים נראתה באירועים במכנסי ג'ינס צמודים, בטן חשופה, גופיית ספגטי??? מדוע לא עליתם כלל על העובדה שאשתו שפית עד לפני כשנתיים במסעדה לא כשרה שמגישה פירות ים, שרימפס וחזיר? לא עליתם על העובדה שאשתו חילונית שמאלנית".

בתגובה, מסרה נתניהו: "מעניין ששבוע לפני הבחירות אתם מפרסמים מסמך מלפני שש שנים ואפילו לא שואלים מי הדליף אותו ולאיזו מטרה. במהלך כל קמפיין 2013 בנט ושקד תדרכו בצורה גסה נגד הגברת נתניהו ואף התבטאו נגדה בצורה גלויה וברמזים שקריים וארסיים. בנט ושקד קיימו תדרוכים בוטים וראיונות לעגניים בהם הם תיארו את הגברת נתניהו בצורות מעוותות ושקריות. בפעמים שלא אמרו עליה שקרים מפורשים והטיחו בה עלבונות, תוך עיוות דמותה, הם נהגו לענות לשאלות עיתונאים אודותיה באופן לעגני שלווה בחיוך ארסי במילים: 'משהו חדש מתחיל עכשיו...'. הגברת נתניהו לא הגיבה לכך וקולה לא נשמע. הדף שהצגתם כולל בקשות של הגברת נתניהו לעיתונאים כדי שישאלו את השאלות בתגובה להכפשות של בנט. לא היתה שום פנייה של הגברת נתניהו לחוקר פרטי והיא לא ביקשה זאת לא במישרין ולא בעקיפין".